VLetenky

Kamčatka s Transaero od 375 EUR

Koriackaja
Koriackaja (3456 m) dohliada z výšky na Petropavlovsk-Kamčatskij (foto: kuhnmi/Flickr/CC BY 2.0)

Cestovatelia preferujúci “východné krajiny” (a trošku netypické ciele) majú šancu odhaliť neskutočné prírodné poklady Kamčatky na ruskom “Ďalekom východe” (s možnosťou návštevy Moskvy či Petrohradu) na palube leteckej spoločnosti Transaero (s odletom z Pardubíc).

Spiatočné letenky na Kamčatku sú v predaji za 375 EUR s odletom zo spomínaného pardubického letiska. Za príplatok možno letieť aj z viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú cesty od 1. októbra do 24. mája, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej (a o niečo vyššej) cene nájdete vo veľmi obmedzenom množstve hlavne počas marca 2015.

Ako príklad rezervácie letenky na Kamčatku nech poslúži odlet z Pardubíc (PED) dňa 1. marca a návrat z letiska Jelizovo v Petropavlovsk-Kamčatskij (PKC) dňa 14. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Pardubice – Petropavlovsk-Kamčatskij za 375 EUR (01.03.-14.03.2015)
Pardubice – Petropavlovsk-Kamčatskij za 391 EUR (rezervácia v NJ)
Pardubice – Petropavlovsk-Kamčatskij za 400 EUR (rezervácia v SJ)
Pardubice – Petropavlovsk-Kamčatskij za 11007 CZK (rezervácia v ČJ)

Kamčatka

Výnimočne impresívnu ruskú Kamčatku vytvára prakticky zhruba 1250 km dlhý Kamčatský polostrov, ktorý obmývajú zo západu vody chladného Ochotského mora a východ tvorí pobrežie Pacifiku. Na juhu naň plynule nadväzuje reťaz Kurilských ostrovov (položených medzi Kamčatkou a Japonskom), zatiaľ čo severná partia (Koriacký autonómny okruh) susedí s Čukotkou.

Pomerne studené kamčatské podnebie

Takmer 200-tisícový Petropavlovsk-Kamčatskij, administratívne centrum celej oblasti, Vás očakáva na juhu polostrova pri brehoch Tichého oceánu. I keď sa rozkladá o čosi severnejšie ako Slovensko, podnebie má oveľa chladnejší charakter vďaka studeným morským prúdom a relatívnej blízkosti Sibíri (na severe Kamčatského polostrova sa dá naraziť aj na permafrost).

Fascinujúce vulkány Kamčatky

Celá Kamčatka spadá do pacifického “Ohnivého kruhu” (Ring of Fire), čo sa odzrkadľuje prítomnosťou asi 160 sopiek, z ktorých temer tridsiatka stále prekypuje aktivitou. Majestátna Kľučevskaja (4750 m), najvyšší bod polostrova (situovaná v centrálnej časti), má status najväčšieho aktívneho vulkánu na celej severnej pologuli. Priamo nad kamčatskou metropolu Petropavlovsk-Kamčatskij “trónia” dve činné sopky Koriackaja (3456 m) a Avačinskaja (2741 m).

Geniálna kamčatská živočíšna ríša

Miestna fauna bude bohato zastúpená “na zemi” v podobe medveďov (hnedých), vlkov, líšok, rysov, sobov, losov, tuleňov, mrožov, lachtanov i ďalších živočíchov. Z vodného sveta za zmienku stojí niekoľko vzácnych druhov lososov, ale pozornosť si istotne zaslúži aj bohatý výskyt veľrýb (ako napr. sviňucha obecná, vráskavec dlhoplutvý, vorvaň tuponosý alebo vráskavec ozrutný). V rámci jedálneho lístka si nenechajte ujsť červeného kamčatského kraba “King crab”, ktorý sa zaraďuje medzi výborné pochúťky.

0