VLetenky

Kamčatka s Transaero od 311 EUR

Koriackaja
Koriackaja (3456 m) stráži z výšky Petropavlovsk-Kamčatskij (foto: n0_mad/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Cestovatelia dávajúci prednosť “východným krajinám” (a trochu netradičným cieľom) majú šancu objaviť neuveriteľné prírodné bohatstvo Kamčatky na ruskom “Ďalekom východe” (s možnosťou návštevy Moskvy či Petrohradu) na palube leteckej spoločnosti Transaero (s odletom z Pardubíc).

Spiatočné letenky na Kamčatku sa dajú kúpiť za 311 EUR s odletom zo spomínaného pardubického letiska. Tarifné podmienky určujú odlety v období od 5. februára do 31. mája (s ukončením ciest do 11.06.2015), max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 15. februára (alebo do aktualizácie tarifuči do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej (a o niečo vyššej) cene nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu marca 2015.

Príklad rezervácie letenky na Kamčatku nech bude napr. odlet z Pardubíc (PED) dňa 1. marca a návrat z letiska Jelizovo v Petropavlovsk-Kamčatskij (PKC) dňa 14. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Pardubice – Petropavlovsk-Kamčatskij za 311 EUR (01.03.-14.03.2015)
Pardubice – Petropavlovsk-Kamčatskij za 326 EUR (rezervácia v NJ)
Pardubice – Petropavlovsk-Kamčatskij za 327 EUR (rezervácia v NJ)
Pardubice – Petropavlovsk-Kamčatskij za 335 EUR (rezervácia v SJ)
Pardubice – Petropavlovsk-Kamčatskij za 9219 CZK (rezervácia v ČJ)

Kamčatka

Mimoriadne pôsobivú ruskú Kamčatku tvorí v podstate približne 1250 km dlhý Kamčatský polostrov, ktorý obmývajú zo západu vody chladného Ochotského mora a východ vytvára pobrežie Pacifiku. Na juhu naň plynule naväzuje reťaz Kurilských ostrovov (situovaných medzi Kamčatkou a Japonskom), kým severná časť (Koriacký autonómny okruh) susedí s Čukotkou.

Pomerne studené kamčatské podnebie

Skoro 200-tisícový Petropavlovsk-Kamčatskij, administratívne centrum celej oblasti, Vás čaká na juhu polostrova pri brehoch Tichého oceánu. Aj keď sa rozprestiera o niečo severnejšie ako Slovensko, podnebie má oveľa chladnejší ráz zásluhou studených morských prúdov a relatívnej blízkosti Sibíri (na severe Kamčatského polostrova možno naraziť aj na permafrost).

Fantastické vulkány Kamčatky

Celá Kamčatka spadá do pacifického “Ohnivého kruhu” (Ring of Fire), čo sa prejavuje prítomnosťou asi 160 sopiek, z ktorých takmer tridsiatka stále prekypuje aktivitou. Impozantná Kľučevskaja (4750 m), najvyšší bod polostrova (položená v centrálnej partii), má status najväčšieho činného vulkánu na celej severnej pologuli. Priamo nad kamčatskou metropolu Petropavlovsk-Kamčatskij “trónia” dve aktívne sopky Koriackaja (3456 m) a Avačinskaja (2741 m).

Fenomenálna kamčatská živočíšna ríša

Miestna fauna bude bohato zastúpená “na zemi” v podobe medveďov (hnedých), vlkov, líšok, rysov, sobov, losov, tuleňov, mrožov, lachtanov aj ďalších živočíchov. Z vodného sveta za zmienku stojí niekoľko vzácnych druhov lososov, ale pozornosť si istotne zaslúži i bohatý výskyt veľrýb (ako napr. sviňucha obecná, vráskavec dlhoplutvý, vorvaň tuponosý alebo vráskavec ozrutný). V rámci jedálneho lístka si nenechajte ujsť červeného kamčatského kraba, ktorý sa radí medzi skvelé pochúťky.

0