VLetenky

Kamčatka s S7 Airlines od 442 EUR

Koryakskaya
Koriacka (3456 m) stráži z výšky Petropavlovsk-Kamčatskij (foto: Natalia_Kollegova/Pixabay/CC0)

Bohatú prírodu Kamčatky na ruskom “Ďalekom východe” máte príležitosť spoznať so spoločnosťou S7 Airlines z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kamčatského (“hlavného”) mesta Petropavlovsk-Kamčatskij kúpite za 442 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú max. dobu pobytu 290 dní a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice marca konca apríla 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Kamčatku nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 29. apríla a návrat z letiska Jelizovo v Petropavlovsk-Kamčatskij (PKC) dňa 11. mája 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Petropavlovsk-Kamčatskij za 442 EUR (29.04.-11.05.2018)

VIE-PKC

Kamčatka

Výnimočne impresívnu ruskú Kamčatku vytvára prakticky zhruba 1250 km dlhý Kamčatský polostrov, ktorý obmývajú zo západu vody chladného Ochotského mora a východ tvorí pobrežie Pacifiku. Na juhu naň plynule nadväzuje reťaz Kurilských ostrovov (situovaných medzi Kamčatkou a Japonskom), zatiaľ čo severná partia (Koriacký autonómny okruh) susedí s Čukotkou.

Pomerne studené kamčatské podnebie

Takmer 200-tisícový Petropavlovsk-Kamčatskij, administratívne centrum celej oblasti, Vás očakáva na juhu polostrova pri brehoch Tichého oceánu. I keď sa rozkladá len o čosi severnejšie ako Slovensko, podnebie má oveľa chladnejší ráz vďaka studeným morským prúdom a relatívnej blízkosti Sibíri (na severe Kamčatského polostrova sa dá natrafiť i na permafrost).

Fascinujúce vulkány Kamčatky

Celá Kamčatka spadá do pacifického “Ohnivého kruhu” (Ring of Fire), čo sa odzrkadľuje prítomnosťou asi 160 sopiek, z ktorých skoro tridsiatka stále prekypuje aktivitou. Majestátna Kľučevskaja (4750 m), najvyšší bod polostrova (situovaná v centrálnej časti), má status najväčšieho činného vulkánu na celej severnej pologuli. Priamo nad kamčatskou metropolou Petropavlovsk-Kamčatskij trónia dve aktívne sopky Koriackaja (3456 m) a Avačinskaja (2741 m).

Geniálna kamčatská živočíšna ríša

Miestna fauna bude bohato zastúpená “na zemi” vo forme medveďov (hnedých), vlkov, líšok, rysov, sobov, losov, tuleňov, mrožov, lachtanov aj ďalších živočíchov. Z vodného sveta za zmienku stojí niekoľko vzácnych druhov lososov, ale pozornosť si určite zaslúži aj bohatý výskyt veľrýb (ako napr. sviňucha obecná, vráskavec dlhoplutvý, vorvaň tuponosý alebo vráskavec ozrutný). V rámci jedálneho lístka si nenechajte ujsť červeného kamčatského kraba, ktorý patrí medzi výborné pochúťky.

0