VLetenky

Kambodža so Swiss International Air Lines od 507 EUR

Koh Rong
Kambodžský tropický ostrov Koh Rong v Thajskom zálive (foto: Aaron Bradford/Flickr/CC BY 2.0)

Za objavovaním tajomstiev pútavej Kambodže máte šancu zavítať s leteckou spoločnosťou Swiss International Air Lines (Star Aliance) v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kambodžského hlavného mesta Phnom Penh sa dajú kúpiť za 507 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu 6 dní/sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) od začiatku mája do konca júna a od začiatku septembra do začiatku decembra 2019.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kambodže nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 2. mája s návratom z kambodžského Phnom Penh (PNH) dňa 16. mája 2019.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Phnom Penh za 507 EUR (02.05.-16.05.2019)

VIE-PNH
Viedeň, Rakúsko – Phnom Penh, Kambodža (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Kambodža

Dramatická 15-miliónová Kambodža zaberá rozlohu viac ako 180 tisíc km², čo predstavuje asi 1,5-násobok plochy bývalého Československa. Veľmi zjednodušene sa dá povedať, že susedí s Thajskom na západe, za severného suseda má Laos, východnú hranicu zdieľa s Vietnamom a juh obmývajú vody Thajského zálivu. Pozoruhodný 1,5-miliónový Phnom Penh, hlavné mesto Kambodže, Vás čaká v južnej partii krajiny na brehoch ázijského veľtoku Mekong.

Obrovský kus histórie i plávajúce dediny

Ak priletíte do mesta Siem Reap na severozápade Kambodže, začnite s obrovitým chrámovým komplexom Angkor Wat (priľahlý archeologický park zaberá až 400 km² a istotne tu možno stráviť kopu času). Určite neobíďte neďaleké najväčšie jazero v juhovýchodnej Ázii Tonlé Sap, kde nájdete úžasné plávajúce dediny. Pokračovať skúste (naspäť) smerom na juhovýchod do kambodžskej metropoly Phnom Penh (nielen) s nádherným kráľovským palácom.

Impozantný Mekong i fascinujúce tropické plážové scenérie

Ak však hľadáte skôr prekrásne piesočnaté pláže, ani v tomto prípade rozhodne neostanete sklamaní. Na svoje si prídete v príťažlivom Sihanoukville na úplnom juhu tohto ázijského štátu (mimochodom obďaleč sa nachádza celkom populárny vietnamský ostrov Phu Quoc). Nenechajte si ujsť ani impresívnu plavbu loďou po majestátnom Mekongu, ktorý sa môže s dĺžkou 4350 km popýšiť statusom siedmej najdlhšej rieky v Ázii (alias najrozľahlejšieho svetového kontinentu).

0