VLetenky

Kambodža s China Southern Airlines od 422 EUR

Ko Thonsay
Kambodžský tropický ostrov Koh Thonsáy v Thajskom zálive (foto: James Antrobus/Flickr/CC BY 2.0)

Za objavovaním tajomstiev pútavej Kambodže máte príležitosť zamieriť so spoločnosťou China Southern Airlines v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Prahy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do kambodžského mesta Siem Reap sa dajú kúpiť za 422 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 17.05.-30.06.2016 a 21.08.-10.12.2017, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 18. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice októbra do začiatku decembra 2017.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kambodže nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 28. novembra s návratom z kambodžského Siem Reap (REP) dňa 12. decembra 2017.

Rezervácia leteniek:
Praha – Siem Reap za 422 EUR (28.11.-12.12.2017)

Kambodža

Magická 15-miliónová Kambodža zaberá rozlohu vyše 180 tisíc km², čo predstavuje asi 1,5-násobok plochy bývalého Československa. Veľmi zjednodušene možno povedať, že susedí s Thajskom na západe, za severného suseda má Laos, východnú hranicu si delí s Vietnamom a juh obmývajú vody Thajského zálivu. Pozoruhodný 1,5-miliónový Phnom Penh, hlavné mesto Kambodže, Vás očakáva v južnej časti krajiny na brehoch ázijského veľtoku Mekong.

Obrovský kusisko histórie i plávajúce dediny

Pokiaľ priletíte do mesta Siem Reap na severozápade Kambodže, začnite s gigantickým chrámovým komplexom Angkor Wat (priľahlý archeologický park zaberá až 400 km² a určite tu možno stráviť kopec času). Istotne nevynechajte neďaleké najväčšie jazero v juhovýchodnej Ázii Tonlé Sap, kde nájdete skvelé plávajúce dediny. Pokračovať skúste (späť) smerom na juhovýchod do kambodžskej metropoly Phnom Penh (nielen) s prekrásnym kráľovským palácom.

Majestátny Mekong i fantastické tropické plážové scenérie

Ak však hľadáte skôr nádherné piesočnaté pláže, ani v tomto prípade rozhodne nezostanete sklamaní. Na svoje si prídete v pôvabnom Sihanoukville na úplnom juhu tohto ázijského štátu (mimochodom obďaleč sa nachádza vcelku obľúbený vietnamský ostrov Phu Quoc). Nenechajte si ujsť ani pôsobivú plavbu loďou po impozantnom Mekongu, ktorý sa môže s dĺžkou 4350 km pochváliť statusom siedmej najdlhšej rieky v Ázii (alias najrozľahlejšieho svetového kontinentu).

0