VLetenky

Kambodža s China Eastern Airlines od 501 EUR

Ko Rong
Idylické kambodžské tropické súostrovie Koh Rong v Thajskom zálive (foto: konkee/Pixabay/CC0)

Za odhaľovaním tajomstiev lákavej Kambodže máte možnosť zavítať so spoločnosťou China Eastern Airlines v spolupráci s partnerskými Air France z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Prahy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do kambodžského hlavného mesta Phnom Penh sa predávajú za 501 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. Za rovnakú sumu doletíte do Siem Reap.

Podmienky tarifu:
Tarifné podmienky určujú max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas marca 2016.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kambodže nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 9. marca s návratom z Phnom Penh (PNH) dňa 23. marca 2016.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 9. marca s návratom z kambodžského Siem Reap (REP) dňa 22. marca 2016.

Rezervácia leteniek:
Praha – Phnom Penh za 501 EUR (09.03.-23.03.2016)
Praha – Phnom Penh za 518 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Phnom Penh za 530 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Phnom Penh za 14072 CZK (rezervácia v ČJ)

Praha – Siem Reap za 501 EUR (09.03.-23.03.2016)

Kambodža

Dramatická 15-miliónová Kambodža zaberá rozlohu viac ako 180 tisíc km², čo predstavuje asi 1,5-násobok plochy bývalého Československa. Veľmi zjednodušene sa dá povedať, že susedí s Thajskom na západe, za severného suseda má Laos, východnú hranicu zdieľa s Vietnamom a juh obmývajú vody Thajského zálivu. Pozoruhodný 1,5-miliónový Phnom Penh, hlavné mesto Kambodže, Vás čaká v južnej partii krajiny na brehoch ázijského veľtoku Mekong.

Obrovský kus histórie i plávajúce dediny

Ak priletíte do mesta Siem Reap na severozápade Kambodže, začnite s gigantickým chrámovým komplexom Angkor Wat (priľahlý archeologický park zaberá až 400 km² a istotne tu možno stráviť kopu času). Určite neobíďte neďaleké najväčšie jazero v juhovýchodnej Ázii Tonlé Sap, kde nájdete úžasné plávajúce dediny. Pokračovať skúste (späť) smerom na juhovýchod do kambodžskej metropoly Phnom Penh (nielen) s mádherným kráľovským palácom.

Impozantný Mekong i fascinujúce tropické plážové scenérie

Pokiaľ však hľadáte skôr nádherné piesočnaté pláže, ani v tomto prípade rozhodne neostanete sklamaní. Na svoje si prídete v príťažlivom Sihanoukville na úplnom juhu tohto ázijského štátu (mimochodom obďaleč sa nachádza celkom populárny vietnamský ostrov Phu Quoc). Nenechajte si ujsť ani impresívnu plavbu loďou po impozantnom Mekongu, ktorý sa môže s dĺžkou 4350 km popýšiť statusom siedmej najdlhšej rieky v Ázii (alias najrozľahlejšieho svetového sveadielu).

0