VLetenky

Kambodža s China Eastern Airlines od 411 EUR

Ko Rong
Tropické súostrovie Koh Rong Samloem na juhu Kambodže (foto: Michael Tyler/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Za objavovaním tajomstiev pútavej Kambodže máte možnosť zamieriť so spoločnosťou China Eastern Airlines z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Prahy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do kambodžského mesta Siem Reap kúpite za 411 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky tarifu:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 10.06.-19.06. a 19.09.-26.10.2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov (resp. vyplývajúcu z tarifných podmienok) a predaj do 30. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v druhej polovici októbra 2016.

Príklady rezervácií:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kambodže nech bude napr. odlet z českej Prahy (PRG) dňa 18. októbra s návratom z kambodžského Siem Reap (REP) dňa 25. októbra 2016.

Rezervácia leteniek:
Praha – Siem Reap za 411 EUR (18.10.-25.10.2016)

Kambodža

Magická 15-miliónová Kambodža zaberá rozlohu vyše 180 tisíc km², čo predstavuje asi 1,5-násobok plochy bývalého Československa. Veľmi zjednodušene možno povedať, že susedí s Thajskom na západe, za severného suseda má Laos, východnú hranicu si delí s Vietnamom a juh obmývajú vody Thajského zálivu. Pozoruhodný 1,5-miliónový Phnom Penh, hlavné mesto Kambodže, Vás očakáva v južnej časti krajiny na brehoch ázijského veľtoku Mekong.

Obrovský kusisko histórie aj plávajúce dediny

Ak priletíte do mesta Siem Reap na severozápade Kambodže, začnite s gigantickým chrámovým komplexom Angkor Wat (priľahlý archeologický park zaberá až 400 km² a určite sa tu dá stráviť kopec času). Istotne nevynechajte neďaleké najväčšie jazero v juhovýchodnej Ázii Tonlé Sap, kde nájdete skvelé plávajúce dediny. Pokračovať skúste (späť) smerom na juhovýchod do kambodžskej metropoly Phnom Penh (nielen) s prekrásnym kráľovským palácom.

Majestátny Mekong i fantastické tropické plážové scenérie

Pokiaľ však hľadáte skôr nádherné piesočnaté pláže, ani v tomto prípade rozhodne nezostanete sklamaní. Na svoje si prídete v pôvabnom Sihanoukville na úplnom juhu tohto ázijského štátu (mimochodom obďaleč sa nachádza vcelku obľúbený vietnamský ostrov Phu Quoc). Nenechajte si ujsť ani pôsobivú plavbu loďou po majestátnom Mekongu, ktorý sa môže s dĺžkou 4350 km pochváliť statusom siedmej najdlhšej rieky v Ázii (alias najrozľahlejšieho svetového svetadielu).

0