VLetenky

Kambodža s British Airways od 469 EUR

Koh Thonsay
Kambodžský ostrov Koh Thonsáy v Thajskom zálive (foto: Peter Merrett/Wikimedia Commons/CC0)

Za objavovaním tajomstiev pútavej Kambodže možno zamieriť aj na palube Airbusu A380 spoločnosti British Airways (z leteckej aliancie Oneworld) v spolupráci s partnermi (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do kambodžského hlavného mesta Phnom Penh sa dajú kúpiť za 469 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety v období 04.01.-11.03. a 10.09.-30.11.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 2. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cene nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) na začiatku marca a v priebehu novembra 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kambodže nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 1. marca s návratom z kambodžského Phnom Penh (PNH) dňa 8. marca 2016.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Phnom Penh za 469 EUR (01.03.-08.03.2016)
Budapešť – Phnom Penh za 485 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Phnom Penh za 13210 CZK (rezervácia v ČJ)

Kambodža

Magická 15-miliónová Kambodža zaberá rozlohu vyše 180 tisíc km², čo predstavuje asi 1,5-násobok plochy bývalého Československa. Veľmi zjednodušene možno povedať, že susedí s Thajskom na západe, za severného suseda má Laos, východnú hranicu si delí s Vietnamom a juh obmývajú vody Thajského zálivu. Pozoruhodný 1,5-miliónový Phnom Penh, hlavné mesto Kambodže, Vás očakáva v južnej časti krajiny na brehoch ázijského veľtoku Mekong.

Obrovský kusisko histórie i plávajúce dediny

Pokiaľ sa ocitnete do mesta Siem Reap na severozápade Kambodže, začnite s obrovitým chrámovým komplexom Angkor Wat (priľahlý archeologický park zaberá až 400 km² a určite sa tu dá stráviť kopec času). Istotne nevynechajte neďaleké najväčšie jazero v juhovýchodnej Ázii Tonlé Sap, kde nájdete skvelé plávajúce dediny. Pokračovať skúste (späť) smerom na juhovýchod do kambodžskej metropoly Phnom Penh (nielen) s prekrásnym kráľovským palácom.

Majestátny Mekong i fantastické tropické plážové scenérie

Ak však hľadáte skôr čarokrásne piesočnaté pláže, ani v tomto prípade rozhodne nezostanete sklamaní. Na svoje si prídete v pôvabnom Sihanoukville na úplnom juhu tohto ázijského štátu (mimochodom obďaleč sa nachádza vcelku obľúbený vietnamský ostrov Phu Quoc). Nenechajte si ujsť ani pôsobivú plavbu loďou po impozantnom Mekongu, ktorý sa môže s dĺžkou 4350 km pochváliť statusom siedmej najdlhšej rieky v Ázii (alias najrozľahlejšieho svetového kontinentu).

0