VLetenky

Kambodža s Air China od 454 EUR

Siem Reap
Obrovitý archeologický park Angkor Wat zaberá plochu okolo 400 km² (foto: ecperez/Flickr/CC BY 2.0)

K odhaľovaniu skrytých krás pútavej juhovýchodnej Ázie a najmä pôvabnej Kambodže vábi zaujímavý tarif leteckej spoločnosti Air China zo Star Alliance (s odletom zo strednej Európy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do Siem Reap sú v predaji za 454 EUR s odletom z Budapešti a návratom do Mníchova. V cene 535 EUR sú k dispozícii štandardné letenky z budapeštianskeho letiska.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období 01.09.-20.12.2015 a 28.12.2015-26.03.2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 31. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve hlavne počas doby platnosti zimného letového poriadku.

Príklady rezervácií:
Príklad rezervácie letenky do Kambodže nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 4. novembra s návratom zo Siem Reap (REP) do Mníchova (MUC) dňa 19. novembra 2015.

Alternatívou rezervácie klasickej obojsmernej letenky môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 4. novembra s návratom do Siem Reap (REP) dňa 18. novembra 2015.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Siem Reap – Mníchov za 454 EUR (04.11.-19.11.2015)
Budapešť – Siem Reap – Mníchov za 12933 CZK (rezervácia v ČJ)

Budapešť – Siem Reap za 535 EUR (04.11.-18.11.2015)
Budapešť – Siem Reap za 15122 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava do/z Nemecka

Na pozemný presun do Mníchova (resp. viceversa) máte možnosť využiť nasledovné varianty:
– autobusové spojenie spoločnosti Flixbus od 26,50 EUR z Bratislavy (od 19 EUR z Viedne)
– vlakom pri rezervácii s Deutsche Bahn od 39 EUR z Bratislavy (od 29 EUR z Viedne s Railjet)

Kambodža

Dramatická 15-miliónová Kambodža zaberá rozlohu viac ako 180 tisíc km², čo predstavuje asi 1,5-násobok plochy bývalého Československa. Veľmi zjednodušene sa dá povedať, že susedí s Thajskom na západe, za severného suseda má Laos, východnú hranicu zdieľa s Vietnamom a juh obmývajú vody Thajského zálivu. Pozoruhodný 1,5-miliónový Phnom Penh, hlavné mesto Kambodže, Vás čaká v južnej partii krajiny na brehoch ázijského veľtoku Mekong.

Obrovský kus histórie i plávajúce dediny

Ak priletíte do mesta Siem Reap na severozápade Kambodže, začnite s gigantickým chrámovým komplexom Angkor Wat (priľahlý archeologický park zaberá až 400 km² a istotne tu možno stráviť kopec času). Určite neobíďte neďaleké najväčšie jazero v juhovýchodnej Ázii Tonlé Sap, kde nájdete úžasné plávajúce dediny. Pokračovať skúste smerom na juhovýchod do lákavej kambodžskej metropoly Phnom Penh (nielen) s nádherným kráľovským palácom.

Impozantný Mekong aj fascinujúce tropické plážové scenérie

Pokiaľ však hľadáte skôr nádherné piesočnaté pláže, ani v tomto prípade rozhodne neostanete sklamaní. Na svoje si prídete v príťažlivom Sihanoukville na úplnom juhu tohto ázijského štátu (mimochodom obďaleč sa nachádza celkom populárny vietnamský ostrov Phu Quoc). Nenechajte si ujsť ani impresívnu plavbu loďou po majestátnom Mekongu, ktorý sa môže s dĺžkou 4350 km popýšiť statusom siedmej najdlhšej rieky v Ázii (alias najrozľahlejšieho svetového kontinentu).

0