VLetenky

Kalifornia s United Airlines od 402 EUR

Greater Palm Springs
Kalifornské Indian Wells v oblasti Greater Palm Springs (foto: Prayitno/Flickr/CC BY 2.0)

Na cestu do slnečnej Kalifornie – i na začiatku letných prázdnin – sa snaží podnietiť letecká spoločnosť United Airlines v spolupráci s partnermi zo Star Alliance (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kalifornského veľkomesta Los Angeles sa predávajú za 402 EUR pri odlete zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 27. júna do 15. augusta 2018, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 4. júna (do aktualizácie tarifu / do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým na konci júna / na začiatku júla 2018.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kalifornie nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 27. júna s návratom z amerického Los Angeles (LAX) dňa 11. júla 2018.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky (za 434 EUR) môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 4. júla s návratom z amerického Los Angeles (LAX) dňa 8. júla 2018.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Los Angeles za 402 EUR (27.06.-11.07.2018)
Budapešť – Los Angeles za 434 EUR (04.07.-18.07.2018)

Nízkonákladová doprava (nielen) po Kalifornii

Americký low costový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť i na západnom pobreží USA. V Kalifornii (aj v susednej Nevade) takto máte šancu pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale i do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia aj na nočné spoje, takže týmto štýlom sa dajú ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie v priebehu 1-2 nocí a zároveň i čas, ktorý možno efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych špecialít.

BUD-LAX
Budapešť, Maďarsko – Los Angeles, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Kalifornia

Famózne L.A. – druhé najľudnatejšie sídlo USA, obývajú štyri milióny ľudí, avšak v metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije skoro 18 miliónov obyvateľov. Los Angeles Vás čaká v južnej partii Kalifornie, pričom od druhého najväčšieho mesta tohto impresívneho amerického štátu San Francisco ho delí zhruba 600 km severozápadným smerom (cestná vzdialenosť).

Pulzujúce Los Angeles a pokojnejšie San Francisco

V samotnom L.A. si nenechajte ujsť prehliadku mekky filmového biznisu – svetoznámeho Hollywoodu či nemenej slávneho Beverly Hills, kde má trvalé bydlisko mnoho amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si zaiste prídu na svoje v anaheimskom Disneylande. Ak budete pokračovať na sever do Bay Area v okolí San Francisca, neobíďte zlovestný Alcatraz a fotogenický Golden Gate Bridge. V relatívne rozľahlej mestskej aglomerácii S.F. nájdete vo vcelku pohodovej oblasti San José “hlavné mesto” svetového IT priemyslu – vychytenú Silicon Valley.

Geniálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od časových možností a ročného obdobia nevynechajte neskutočné národné parky amerického západu. Nepochybne si vyberiete z množstva pôsobivých “National Parks” – prekrásny žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s gigantickými stromami rovnakého názvu, drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či dych berúci Joshua Tree N.P. (s jedinečným porastom Yucca palm alias Joushua tree).

0