VLetenky

Kalifornia s United Airlines od 327 EUR

San Diego
Americké San Diego v podobe prímorskej oblasti Mission Beach (foto: Christina Winter/Pixabay/CC0)

Výlet na americký západ (na začiatku letného obdobia) máte šancu zrealizovať s aktualizovanou ponukou spoločnosti United Airlines (v spolupráci s partnermi zo Star Alliance) z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kalifornského veľkomesta San Diego sú v predaji za 327 EUR pri odlete zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v čase 08.06.-09.06.2017, návraty v období 09.06.-30.06.2017 a predaj do 9. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v priebehu horeuvedenej doby platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kalifornie môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 9. júna s návratom z amerického San Diego (SAN) dňa 20. júna 2017.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – San Diego za 327 EUR (09.06.-20.06.2017)

Možnosti nízkonákladovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký lowcostový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť i na západnom pobreží USA. V Kalifornii (aj v susednej Nevade) takto máte príležitosť pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu obdržať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale aj do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia i na nočné spoje, takže týmto štýlom možno ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie v priebehu 1-2 nocí a zároveň aj čas, ktorý sa dá efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych špecialít.

Kalifornia

Znamenité L.A. – druhé najľudnatejšie sídlo USA, obývajú štyri milióny ľudí, avšak v metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije takmer 18 miliónov obyvateľov. Los Angeles Vás očakáva v južnej časti Kalifornie, pričom od druhého najväčšieho mesta tohto impresívneho amerického štátu San Francisco ho oddeľuje približne 600 km severozápadným smerom (cestná vzdialenosť).

Pulzujúce Los Angeles a pokojnejšie San Francisco

V samotnom L.A. si nenechajte ujsť prehliadku mekky filmového biznisu – legendárneho Hollywoodu či nemenej slávneho Beverly Hills, kde má “trvalú adresu” množstvo amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si istotne prídu na svoje v anaheimskom Disneylande. Pokiaľ budete pokračovať na sever do Bay Area v okolí San Francisca, nevynechajte zlovestný Alcatraz a fotogenický Golden Gate Bridge. V pomerne rozľahlej mestskej aglomerácii S.F. nájdete v celkom pohodovej oblasti San José “hlavné mesto” svetového IT priemyslu – vychytenú Silicon Valley.

Fenomenálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od časových možností a ročného obdobia neobíďte neuveriteľné národné parky amerického západu. Nepochybne si vyberiete z mnohých impresívnych “National Parks” – nádhrný žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s obrovitými stromami rovnakého názvu, drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či dych berúci Joshua Tree N.P. (s unikátnym porastom Yucca palm alias Joushua tree).

0