VLetenky

Kalifornia s Turkish Airlines od 569 EUR

Lake Tahoe
Obdivuhodné Lake Tahoe na hranici Kalifornie a Nevady (foto: Reno Tahoe Territory/Flickr/CC BY 2.0)

Na výpravu na americký západ (s možnosťou návštevy Istanbulu) zvádza nielen cestovateľov z východnej polovice Slovenska ponuka spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Košíc).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do kalifornského veľkomesta San Francisco sa predávajú za 15383 CZK (alebo v prepočte cca 569 EUR) s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky tarifu:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 16.júna do 26. októbra 2016, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov (resp. vyplývajúcu z podmienok tarifu) a predaj do 30. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu septembra a októbra 2016.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kalifornie nech poslúži odlet z Košíc (KSC) dňa 20. septembra s návratom zo San Francisco (SFO) dňa 4. októbra 2016.

Rezervácia leteniek:
Košice – San Francisco za 15384 CZK (20.09.-04.10.2016)
Košice – San Francisco za 598 EUR (rezervácia v SJ)

Možnosti nízkonákladovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký low costový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť i na západnom pobreží USA. V Kalifornii (aj susednej Nevade) takto máte šancu pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale aj do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia i na nočné spoje, takže týmto štýlom možno ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a súčasne aj čas, ktorý sa dá efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych špecialít.

Kalifornia

Znamenité L.A. – druhé najľudnatejšie sídlo USA, obývajú štyri milióny ľudí, avšak v metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije takmer 18 miliónov obyvateľov. Los Angeles Vás očakáva v južnej časti Kalifornie, pričom od druhého najväčšieho mesta tohto impresívneho amerického štátu San Francisco ho oddeľuje približne 600 km severozápadným smerom (cestná vzdialenosť).

Rušné Los Angeles a kľudnejšie San Francisco

V samotnom L.A. si nenechajte ujsť prehliadku mekky filmového biznisu – svetoznámeho Hollywoodu či nemenej slávneho Beverly Hills, kde má “trvalú adresu” množstvo amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si nepochybne prídu na svoje v anaheimskom Disneylande. Pokiaľ budete pokračovať na sever do Bay Area v okolí San Francisca, nevynechajte zlovestný Alcatraz a fotogenický Golden Gate Bridge. V pomerne rozľahlej mestskej aglomerácii S.F. nájdete v celkom pohodovej oblasti San José “hlavné mesto” svetového IT priemyslu – vychytenú Silicon Valley.

Fenomenálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od časových možností a ročného obdobia neobíďte neuveriteľné národné parky amerického západu. Zaiste si vyberiete z mnohých impresívnych “National Parks” – nádherný žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s obrovitými stromami rovnakého názvu, drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či dych berúci Joshua Tree N.P. (s unikátnym porastom Yucca palm alias Joushua tree).

0