VLetenky

Kalifornia s Turkish Airlines od 551 EUR

Beverly Hills
The Spadena House alias “The Witch’s House” v Beverly Hills (foto: Lori Branham/Flickr/CC BY 2.0)

K (mimosezónnej) návšteve slnečnej americkej Kalifornie láka celkom pútavá ponuka leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do kalifornského veľkomesta Los Angeles sú v predaji za 551 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu. Tarifné podmienky stanovujú odlety do 31. decembra 2015 (s výnimkou blackoutu 17.12.-27.12.2015), min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v období (s odletmi) od začiatku októbra do začiatku decembra 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kalifornie nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 3. októbra s návratom z amerického Los Angeles (LAX) dňa 17. októbra 2015.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Los Angeles za 551 EUR (03.10.-17.10.2015)

Kalifornia

Famózne L.A. – druhé najľudnatejšie sídlo USA, obývajú štyri milióny ľudí, avšak v metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije skoro 18 miliónov obyvateľov. Los Angeles Vás čaká v južnej partii Kalifornie, pričom od druhého najväčšieho mesta tohto impresívneho amerického štátu San Francisco ho delí zhruba 600 km severozápadným smerom (cestná vzdialenosť).

Pulzujúce Los Angeles a pokojnejšie San Francisco

V samotnom L.A. si nenechajte ujsť prehliadku mekky filmového biznisu – svetoznámeho Hollywoodu či nemenej slávneho Beverly Hills, kde má “trvalú adresu” mnoho amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si istotne prídu na svoje v anaheimskom Disneylande. Ak budete pokračovať na sever do Bay Area v okolí San Francisca, nevynechajte zlovestný Alcatraz a fotogenický Golden Gate Bridge. V relatívne rozľahlej mestskej aglomerácii S.F. nájdete v nesmierne príjemnej oblasti San José “hlavné mesto” svetového IT priemyslu – vychytenú Silicon Valley.

Geniálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od časových možností a ročného obdobia neobíďte neuveriteľné národné parky amerického západu. Nepochybne si vyberiete z mnohých pôsobivých “National Parks” – prekrásny žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s gigantickými stromami rovnomenného názvu, drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či obdivuhodný Joshua Tree N.P. (s jedinečným porastom Yucca palm alias Joushua tree).

Možnosti pozemnej low costovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký nízkonákladový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V Kalifornii (aj susednej Nevade) takto máte možnosť pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale i do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia aj na nočné spoje, takže týmto štýlom sa dajú ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a zároveň i čas, ktorý možno efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych špecialít.

0