VLetenky

Kalifornia s Turkish Airlines od 520 EUR

Winchester Mystery House
Winchester Mystery House v kalifornskom San José/Santa Clara (foto: HarshLight/Flickr/CC BY 2.0)

V rámci lákavej ponuky leteckej spoločnosti Turkish Airlines (zo Star Alliance) máte možnosť zavítať (nielen) do atraktívneho San Francisco (s odletom z maďarskej Budapešti).

Spiatočné letenky do kalifornského veľkomesta San Francisco kúpite za 520 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 1. novembra 2015 do 17. marca 2016 (okrem blackoutu pre odlety v čase 20.12.-30.12.2015 / návraty v dobe 01.01.-10.01.2016), min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 2. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete predovšetkým (s odletmi) v priebehu novembra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kalifornie nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 1. novembra s návratom z amerického mesta San Francisco (SFO) dňa 15. novembra 2015.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – San Francisco za 520 EUR (01.11.-15.11.2015)
Budapešť – San Francisco za 543 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – San Francisco za 549 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – San Francisco za 14603 CZK (rezervácia v ČJ)

San Francisco a Kalifornia

Grandiózne San Francisco

Príťažlivé San Francisco (druhé najľudnatejšie sídlo Kalifornie), položené v tzv. oblasti Bay Area, nesie svoj názov po sv. Františkovi z Asissi. V metropolitnej oblasti San Jose-San Francisco-Oakland nájdete približne 7,6 milióna obyvateľov. Určite si nenechajte ujsť obávaný Alcatraz a panoramatický most cez zátoku “Zlatá Brána” s názvom Golden Gate Bridge.

Legenda menom Silicon Valley

Vo skutku pozoruhodnom San José, označovanom ako “hlavné mesto” svetového IT priemyslu si v žiadnom prípade neodpustite návštevu fenomenálnej Silicon Valley. V tomto priestore má svoje sídla technologická špička planéty – sídlia tu aj giganti ako Google (Mountain View), Yahoo (Sunnyvale), Mozilla Co. (Mountain View), Apple (Cuppertino), Hewlett-Packard (Palo Alto) či Facebook (Menlo Park).

Rušnejšie Los Angeles

Zhruba 600 km juhovýchodne od San Francisco narazíte Los Angeles (L.A.) – druhé najväčšie mesto USA. L.A. obývajú 4 milióny ľudí, ale v širšej aglomerácii oblasti Greater Los Angeles žije okolo 18 miliónov obyvateľov. V samotnom “meste anjelov” (City of Angels) samozrejme nevynechajte prehliadku mekky filmového biznisu – svetoznámeho Hollywoodu (“Tinseltown”) či famózne Beverly Hills (k jedným z nickov sa radí aj “90210”), kde má trvalé bydlicko množstvo amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” zaiste nezostanú sklamaní v anaheimskom Disneylande.

Geniálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od Vašich časových možností a zvoleného ročného obdobia skúste uvidieť nádherné miestne národné parky. Nepochybne si vyberiete z mnohých pôsobivých “National Parks” – majestátny žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s gigantickými stromami toho istého názvu, drsný a nehostinný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či scénický Joshua Tree N.P (s pútavým porastom Yucca palm zvaným i Joushua tree).

Možnosti pozemnej low costovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký nízkonákladový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť i na západnom pobreží USA. V Kalifornii (aj susednej Nevade) takto máte šancu pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale i do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia aj na nočné spoje, takže týmto štýlom sa dajú ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a zároveň i čas, ktorý možno efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych pozoruhodností.

0