VLetenky

Kalifornia s Turkish Airlines od 487 EUR

Beverly Hills
Beverly Hills – cez Rodeo Drive prejdete až na Sunset Boulevard (foto: Prayitno/Flickr/CC BY 2.0)

K návšteve slnečnej americkej Kalifornie vábi vcelku atraktívna ponuka leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z viedenského leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do kalifornského veľkomesta Los Angeles sú v predaji za 487 EUR s odletom zo spomínanej Viedne. Tarifné podmienky určujú odlety v období od 10. januára do 20. marca 2015, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedeného času platnosti tarifu.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kalifornie môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 1. marca s návratom z amerického Los Angeles (LAX) dňa 15. marca 2015.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Los Angeles za 487 EUR (01.03.-15.03.2015)
Viedeň – Los Angeles za 500 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Los Angeles za 505 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Los Angeles za 13954 CZK (rezervácia v ČJ)

Kalifornia

Znamenité L.A. – druhé najľudnatejšie sídlo USA, obývajú štyri milióny ľudí, avšak v metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije takmer 18 miliónov obyvateľov. Los Angeles Vás očakáva v južnej časti Kalifornie, pričom od druhého najväčšieho mesta tohto pôsobivého amerického štátu San Francisco ho oddeľuje približne 600 km severozápadným smerom (cestná vzdialenosť).

Rušné Los Angeles a kľudnejšie San Francisco

V samotnom L.A. si nenechajte ujsť prehliadku mekky filmového biznisu – legendárneho Hollywoodu či nemenej slávneho Beverly Hills, kde má “trvalú adresu” množstvo amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si určite prídu na svoje v anaheimskom Disneylande. Pokiaľ budete pokračovať na sever do Bay Area v okolí San Francisca, nevynechajte hrozivý Alcatraz a fotogenický Golden Gate Bridge. V pomerne rozľahlej mestskej aglomerácii S.F. nájdete v neuveriteľne pohodovej oblasti San José “hlavné mesto” svetového IT priemyslu – vychýrenú Silicon Valley.

Fenomenálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od časových možností a ročného obdobia neobíďte neskutočné národné parky amerického západu. Nepochybne si vyberiete z mnohých impresívnych “National Parks” – nádherný žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s obrovitými stromami rovnomenného názvu, drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či obdivuhodný Joshua Tree N.P. (s unikátnym porastom Yucca palm alias Joushua tree).

Možnosti pozemnej nízkonákladovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký low costový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V Kalifornii (aj susednej Nevade) takto máte príležitosť pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale aj do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia i na nočné spoje, takže týmto štýlom možno ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a súčasne aj čas, ktorý sa dá efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych pozoruhodností.

0