VLetenky

Kalifornia s Turkish Airlines od 231 EUR

Lake Tahoe
Obdivuhodné Lake Tahoe na hranici Kalifornie a Nevady (foto: the_tahoe_guy/Flickr/CC BY 2.0)

Na výpravu na americký západ zvádza (predovšetkým) skúsenejších cestovateľov zaujímavý tarif leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Európy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do kalifornského veľkomesta San Francisco sa predávajú za 231 EUR s odletom z gréckych Atén a návratom do bieloruského Minsku. Za rovnakú sumu doletíte aj do Los Angeles.

Podmienky tarifu:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v dobe 04.03.-30.06. a 19.09.-30.09.2016, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 20. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete (v závislosti od zvoleného rotingu) v obmedzenom množstve najmä (s odletom) v priebehu mája a septembra 2016.

Príklady rezervácií:
Príklad rezervácie letenky do Kalifornie nech bude napr. odlet z Atén (ATH) dňa 24. mája s návratom zo San Francisco (SFO) do Minsku (MSQ) dňa 7. júna 2016.

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Atén (ATH) dňa 20. septembra s návratom z Los Angeles (LAX) do Minsku (MSQ) dňa 4. októbra 2016.

Rezervácia leteniek:
Atény – San Francisco – Minsk za 231 EUR (24.05.-07.06.2016)
Atény – San Francisco – Minsk za 252 EUR (rezervácia v SJ)
Atény – San Francisco – Minsk za 6732 CZK (rezervácia v ČJ)

Atény – Los Angeles – Minsk za 231 EUR (20.09.-04.10.2016)

Doprava po Európe

Letecký prískok do Grécka

Do Atén doputujete s leteckou spoločnosťou Ryanair z Bratislavy alebo z Budapešti (prípadne s Aegean Airlines z Viedne, z Budapešti či z Prahy).

Doprava do/z Bieloruska

Positioning flights do/z Bieloruska sa dajú uskutočniť s leteckou spoločnosťou Air Baltic z Viedne, z Budapešti a z Prahy (prípadne s Belaviou z Budapešti a z Prahy) . Ďalšou alternatívou môže byť železničné spojenie (nočný vlak) na trase Praha – Ostrava – Bohumín – Katovice – Brest – Minsk – Petrohrad/Moskva. Padnúť vhod by mohli aj spoje mízkonákladových autobusových spoločností Polskibus (Bratislava – Katovice – Varšava od 1 PLN) a Simple Express (Varšava – Vilnius od 3 EUR). Spiatočný let z USA do Európy sa však eventuálne dá ukončiť predčasne už v Istanbule.

Možnosti low costovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký nízkonákladový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V Kalifornii (i susednej Nevade) takto máte príležitosť pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale i do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia aj na nočné spoje, takže týmto štýlom sa dajú ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a zároveň i čas, ktorý možno efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych pozoruhodností.

Kalifornia

Famózne L.A. – druhé najľudnatejšie sídlo USA, obývajú štyri milióny ľudí, avšak v metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije skoro 18 miliónov obyvateľov. Los Angeles Vás čaká v južnej partii Kalifornie, pričom od druhého najväčšieho mesta tohto pôsobivého amerického štátu San Francisco ho delí zhruba 600 km severozápadným smerom (cestná vzdialenosť).

Pulzujúce Los Angeles a pokojnejšie San Francisco

V samotnom L.A. si nenechajte ujsť prehliadku mekky filmového biznisu – legendárneho Hollywoodu či nemenej slávneho Beverly Hills, kde má “trvalú adresu” mnoho amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si zaiste prídu na svoje v anaheimskom Disneylande. Ak budete pokračovať na sever do Bay Area v okolí San Francisca, neobíďte obávaný Alcatraz a fotogenický Golden Gate Bridge. V relatívne rozľahlej mestskej aglomerácii S.F. nájdete vo vcelku príjemnej oblasti San José “hlavné mesto” svetového IT priemyslu – vychýrenú Silicon Valley.

Geniálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od časových možností a ročného obdobia nevynechajte neskutočné národné parky amerického západu. Nepochybne si vyberiete z mnohých pôsobivých “National Parks” – prekrásny žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s gigantickými stromami toho istého názvu, drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či dych berúci Joshua Tree N.P. (s jedinečným porastom Yucca palm alias Joushua tree).

0