VLetenky

Kalifornia s Transaero od 422 EUR

Beverly Hills
Zázračný svet Beverly Hills v pútavej oblasti Greater Los Angeles (foto: Axion23/Flickr/CC BY 2.0)

Ak si chcete porovnať atmosféru dlhodobých svetových rivalov, k návšteve slnečnej Kalifornie máte príležitosť využiť ponuku (ruskej) leteckej spoločnosti Transaero (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do kalifornského veľkomesta Los Angeles kúpite za 422 EUR s odletom z Viedne. V cene 451 EUR možno do L.A. letieť aj z pardubického letiska.

Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 12. januára do 28. marca 2015, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príklad rezervácie letenky do Kalifornie nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 6. marca s návratom z amerického Los Angeles (LAX) dňa 18. marca 2015 (za 422 EUR).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Pardubíc (PED) dňa 6. marca s návratom z kalifornského Los Angeles (LAX) dňa 18. marca 2015 (za 451 EUR).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Los Angeles za 422 EUR (06.03.-18.03.2015)
Viedeň – Los Angeles za 427 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Los Angeles za 443 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Los Angeles za 12350 CZK (rezervácia v ČJ)

Pardubice – Los Angeles za 451 EUR (06.03.-18.03.2015)
Pardubice – Los Angeles za 458 EUR (rezervácia v NJ)
Pardubice – Los Angeles za 459 EUR (rezervácia v SJ)
Pardubice – Los Angeles za 12626 CZK (rezervácia v ČJ)

Pozn.: Odporúčame platbu (kreditnou) kartou (s možnosťou chargeback-u)

Kalifornia

Famózne L.A. – druhé najľudnatejšie sídlo USA, obývajú štyri milióny ľudí, avšak v metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije skoro 18 miliónov obyvateľov. Los Angeles Vás čaká v južnej partii Kalifornie, pričom od druhého najväčšieho mesta tohto impresívneho amerického štátu San Francisco ho delí zhruba 600 km severozápadným smerom (cestná vzdialenosť).

Pulzujúce Los Angeles a pokojnejšie San Francisco

V samotnom L.A. si nenechajte ujsť prehliadku mekky filmového biznisu – svetoznámeho Hollywoodu či nemenej slávneho Beverly Hills, kde má “trvalú adresu” mnoho amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si istotne prídu na svoje v anaheimskom Disneylande. Ak budete pokračovať na sever do Bay Area v okolí San Francisca, nevynechajte zlovestný Alcatraz a fotogenický Golden Gate Bridge. Vo vcelku rozľahlej mestskej aglomerácii S.F. nájdete v neskutočne príjemnej oblasti San José “hlavné mesto” svetového IT priemyslu – vychytenú Silicon Valley.

Geniálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od časových možností a ročného obdobia nevynechajte neskutočné národné parky amerického západu. Nepochybne si vyberiete z množstva pôsobivých “National Parks” – prekrásny žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s gigantickými stromami rovnomenného názvu, drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či obdivuhodný Joshua Tree N.P. (s jedinečným porastom Yucca palm alias Joushua tree).

Možnosti pozemnej low costovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký nízkonákladový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V Kalifornii (aj susednej Nevade) takto máte šancu pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale i do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia aj na nočné spoje, takže týmto štýlom sa dajú ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a zároveň aj čas, ktorý možno efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych špecialít.

0