VLetenky

Kalifornia s Norwegian Air Shuttle za 436 EUR

Sequoia National Park
Idylické Hamilton Lakes (Sierra Nevada) v Sequoia National Park (foto: Jeff Pang/Flickr/CC BY 2.0)

Na jarný výlet do slnečnej americkej Kalifornie sa snaží svojou ponukou podnietiť letecká spoločnosť Norwegian Air Shuttle (s odletom z pražského letiska Václava Havla).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do Oaklandu v širšej metropolitnej oblasti San Francisco sa dajú kúpiť za 436 EUR pri odlete zo spomínanej Prahy. Za neveľký príplatok (10 EUR) doletíte aj do Los Angeles.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) počas jari 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie letenky do Kalifornie nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 2. apríla s návratom z amerického San Francisco/Oakland (OAK) dňa 12. apríla 2016 (za 436 EUR).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 25. mája s návratom z kalifornského Los Angeles (LAX) dňa 5. júna 2016 (za 446 EUR).

Rezervácia leteniek:
Praha – San Francisco (Oakland) za 436 EUR (02.04.-12.04.2016)
Praha – Los Angeles za 446 EUR (25.05.-05.06.2016)

Možnosti pozemnej low costovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký nízkonákladový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť i na západnom pobreží USA. V Kalifornii (aj susednej Nevade) takto máte možnosť pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale i do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia aj na nočné spoje, takže týmto štýlom sa dajú ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a zároveň i čas, ktorý možno efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych špecialít.

Kalifornia

Famózne L.A. – druhé najľudnatejšie sídlo USA, obývajú štyri milióny ľudí, avšak v metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije skoro 18 miliónov obyvateľov. Los Angeles Vás čaká v južnej partii Kalifornie, pričom od druhého najväčšieho mesta tohto impresívneho amerického štátu San Francisco ho delí zhruba 600 km severozápadným smerom (cestná vzdialenosť).

Pulzujúce Los Angeles a pokojnejšie San Francisco

V samotnom L.A. si nenechajte ujsť prehliadku mekky filmového biznisu – svetoznámeho Hollywoodu či nemenej slávneho Beverly Hills, kde má trvalú adresu mnoho amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si istotne prídu na svoje v anaheimskom Disneylande. Ak budete pokračovať na sever do Bay Area v okolí San Francisca, neobíďte zlovestný Alcatraz a fotogenický Golden Gate Bridge. V relatívne rozľahlej mestskej aglomerácii S.F. nájdete vo vcelku príjemnej oblasti San José “hlavné mesto” svetového IT priemyslu – vychytenú Silicon Valley.

Geniálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od časových možností a ročného obdobia nevynechajte neskutočné národné parky amerického západu. Nepochybne si vyberiete z množstva pôsobivých “National Parks” – prekrásny žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s gigantickými stromami rovnomenného názvu, drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či dych berúci Joshua Tree N.P. (s jedinečným porastom Yucca palm alias Joushua tree).

0