VLetenky

Kalifornia s Norwegian Air Shuttle od 436 EUR

Yosemite Valley
Obdivuhodná Yosemite Valley v rovnomennom národnom parku (foto: Jayson/Flickr/CC BY 2.0)

Na jesenný výlet do slnečnej americkej Kalifornie sa snaží svojím tarifom navnadiť letecká spoločnosť Norwegian Air Shuttle (s odletom z pražského letiska Václava Havla).

Spiatočné letenky do kalifornského Los Angeles sa dajú kúpiť za 436 EUR pri odlete zo spomínanej Prahy. Za podobnú sumu možno zvoliť návrat z Oaklandu v širšej metropolitnej oblasti San Francisco. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v septembri/októbri 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kalifornie nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 23. septembra s návratom z amerického Los Angeles (LAX) dňa 4. októbra 2015.

Rezervácia leteniek:
Praha – Los Angeles za 436 EUR (23.09.-04.10.2015)

Možnosti pozemnej nízkonákladovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký low costový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V Kalifornii (aj susednej Nevade) takto máte šancu pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale aj do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia i na nočné spoje, takže týmto štýlom možno ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a súčasne aj čas, ktorý sa dá efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych pozoruhodností.

Kalifornia

Znamenité L.A. – druhé najľudnatejšie sídlo USA, obývajú štyri milióny ľudí, avšak v metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije takmer 18 miliónov obyvateľov. Los Angeles Vás očakáva v južnej časti Kalifornie, pričom od druhého najväčšieho mesta tohto pôsobivého amerického štátu San Francisco ho oddeľuje približne 600 km severozápadným smerom (cestná vzdialenosť).

Rušné Los Angeles a kľudnejšie San Francisco

V samotnom L.A. si nenechajte ujsť prehliadku mekky filmového biznisu – legendárneho Hollywoodu či nemenej slávneho Beverly Hills, kde má “trvalé bydlisko” množstvo amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si určite prídu na svoje v anaheimskom Disneylande. Pokiaľ budete pokračovať na sever do Bay Area v okolí San Francisca, nevynechajte hrozivý Alcatraz a fotogenický Golden Gate Bridge. V pomerne rozľahlej mestskej aglomerácii S.F. nájdete v celkom pohodovej oblasti San José “hlavné mesto” svetového IT priemyslu – vychýrenú Silicon Valley.

Fenomenálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od časových možností a ročného obdobia neobíďte neuveriteľné národné parky amerického západu. Nepochybne si vyberiete z množstva impresívnych “National Parks” – nádherný žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s obrovitými stromami rovnomenného názvu, drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či dych berúci Joshua Tree N.P. (s unikátnym porastom Yucca palm alias Joushua tree).

0