VLetenky

Kalifornia s Norwegian Air Shuttle od 404 EUR

Death Valley National Park
Badwater Basin (- 86 m), najnižšie miesto USA, v Death Valley N.P. (foto: John Fowler/Flickr/CC BY 2.0)

Na príjemný výlet do slnečnej americkej Kalifornie sa snaží svojou ponukou podnietiť letecká spoločnosť Norwegian Air Shuttle (s odletom z pražského letiska Václava Havla).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do Los Angeles kúpite za 404 EUR pri odlete zo spomínanej Prahy. V cene 449 EUR doletíte aj do do Oaklandu v širšej metropolitnej oblasti San Francisco.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) počas jesene 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie letenky do Kalifornie nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 12. októbra s návratom z amerického Los Angeels (LAX) dňa 23. októbra 2016 (za 404 EUR).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 23. augusta s návratom z kalifornského San Francisco/Oakland (OAK) dňa 3. septembra 2016 (za 449 EUR).

Rezervácia leteniek:
Praha – Los Angeles za 404 EUR (12.10.-23.10.2016)
Praha – San Francisco (Oakland) za 449 EUR (23.08.-03.09.2016)

Možnosti pozemnej nízkonákladovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký low costový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V Kalifornii (i susednej Nevade) takto máte príležitosť pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale aj do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia i na nočné spoje, takže týmto štýlom možno ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a súčasne aj čas, ktorý sa dá efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych pozoruhodností.

Kalifornia

Znamenité L.A. – druhé najľudnatejšie sídlo USA, obývajú štyri milióny ľudí, avšak v metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije takmer 18 miliónov obyvateľov. Los Angeles Vás očakáva v južnej časti Kalifornie, pričom od druhého najväčšieho mesta tohto pôsobivého amerického štátu San Francisco ho oddeľuje približne 600 km severozápadným smerom (cestná vzdialenosť).

Rušné Los Angeles a kľudnejšie San Francisco

V samotnom L.A. si nenechajte ujsť prehliadku mekky filmového biznisu – legendárneho Hollywoodu či nemenej slávneho Beverly Hills, kde má trvalé bydlisko množstvo amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si určite prídu na svoje v anaheimskom Disneylande. Pokiaľ budete pokračovať na sever do Bay Area v okolí San Francisca, nevynechajte obávaný Alcatraz a fotogenický Golden Gate Bridge. V pomerne rozľahlej mestskej aglomerácii S.F. nájdete v celkom pohodovej oblasti San José “hlavné mesto” svetového IT priemyslu – vychýrenú Silicon Valley.

Fenomenálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od časových možností a ročného obdobia neobíďte neuveriteľné národné parky amerického západu. Nepochybne si vyberiete z mnohých impresívnych “National Parks” – nádherný žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s obrovitými stromami toho istého názvu, drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či dych berúci Joshua Tree N.P. (s unikátnym porastom Yucca palm alias Joushua tree).

0