VLetenky

Kalifornia s Norwegian Air Shuttle od 380 EUR

Palm Drive
Palm Drive od Stanford University do Palo Alto (foto: Jawed Karim/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na pohodový výlet do slnečnej americkej Kalifornie sa snaží svojou ponukou podnietiť škandinávska letecká spoločnosť Norwegian Air Shuttle (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do Oaklandu (v širšej metropolitnej oblasti San Francisco) sa dajú kúpiť za 380 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas apríla 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie letenky do Kalifornie nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 13. apríla s návratom z San Francisco/Oakland (OAK) dňa 26. apríla 2016.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – San Francisco (Oakland) za 380 EUR (13.04.-26.04.2016)

Alternatívy pozemnej low costovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký nízkonákladový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť i na západnom pobreží USA. V Kalifornii (aj susednej Nevade) takto máte šancu pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale i do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia aj na nočné spoje, takže týmto štýlom sa dajú ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a zároveň i čas, ktorý možno efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych špecialít.

Kalifornia

Obdivuhodné San Francisco

Pôvabné San Francisco (druhé najľudnatejšie sídlo Kalifornie), položené v tzv. oblasti Bay Area, nesie svoje pomenovanie po sv. Františkovi z Asissi. V metropolitnej oblasti San Jose-San Francisco-Oakland nájdete zhruba 7,6 milióna obyvateľov. Istotne si nenechajte ujsť obávaný Alcatraz a panoramatický most cez zátoku “Zlatá Brána” s názvom Golden Gate Bridge.

Legenda menom Silicon Valley

Vo vskutku pozoruhodnom San José, pokladanom za “hlavné mesto” svetového IT priemyslu si v žiadnom prípade neodpustite návštevu geniálnej Silicon Valley. V tomto priestore má svoje sídla technologická špička zemegule – sídlia tu i giganti ako Google (Mountain View), Yahoo (Sunnyvale), Mozilla Co. (Mountain View), Apple (Cuppertino), Hewlett-Packard (Palo Alto) či Facebook (Menlo Park).

Rušnejšie Los Angeles

Približne 600 km na juhovýchod od San Francisco natrafíte na Los Angeles (L.A.) – druhé najväčšie mesto USA. L.A. obývajú 4 milióny ľudí, ale v širšej aglomerácii oblasti Greater Los Angeles žije asi 18 miliónov obyvateľov. V samotnom “meste anjelov” (City of Angels) samozrejme nevynechajte prehliadku mekky filmového biznisu – legendárneho Hollywoodu (“Tinseltown”) či znamenité Beverly Hills (k jedným z nickov sa zaraďuje aj “90210”), kde má trvalé bydlisko mnoho amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” zaiste neostanú sklamaní v anaheimskom Disneylande.

Fenomenálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od Vašich časových možností a zvoleného ročného obdobia skúste vzhliadnuť prekrásne miestne národné parky. Nepochybne si vyberiete z množstva impresívnych “National Parks” – impozantný žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s obrovitými stromami toho istého názvu, drsný a nehostinný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či scénický Joshua Tree N.P (s pútavým porastom Yucca palm nazývaným aj Joushua tree).

0