VLetenky

Kalifornia s Norwegian Air Shuttle od 370 EUR

Palm Drive
Šarmantná Palm Drive od Stanford University do Palo Alto (foto: Daniel Dionne/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na príjemný výlet do slnečnej americkej Kalifornie sa snaží svojou ponukou podnietiť škandinávska letecká spoločnosť Norwegian Air Shuttle (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Oaklandu (v širšej metropolitnej oblasti San Francisco) sa dajú kúpiť za 370 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas októbra 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie letenky do Kalifornie nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 21. októbra s návratom z San Francisco/Oakland (OAK) dňa 28. októbra 2017.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – San Francisco (Oakland) za 370 EUR (21.10.-28.10.2017)

Alternatívy pozemnej nízkonákladovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký low costový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V Kalifornii (i susednej Nevade) takto máte príležitosť pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale aj do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia i na nočné spoje, takže týmto štýlom možno ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie v priebehu 1-2 nocí a zároveň aj čas, ktorý sa dá efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych pozoruhodností.

Kalifornia

Grandiózne San Francisco

Príťažlivé San Francisco (druhé najľudnatejšie sídlo Kalifornie), situované v tzv. oblasti Bay Area, nesie svoj názov po sv. Františkovi z Asissi. V metropolitnej oblasti San Jose-San Francisco-Oakland nájdete približne 7,6 milióna obyvateľov. Určite si nenechajte ujsť zlovestný Alcatraz a panoramatický most cez zátoku “Zlatá Brána” pod názvom Golden Gate Bridge.

Legenda menom Silicon Valley

Vo vskutku pozoruhodnom San José, považovanom za “hlavné mesto” svetového IT priemyslu si v žiadnom prípade neodpustite návštevu fenomenálnej Silicon Valley. V tomto priestore má svoje sídla technologická špička planéty – sídlia tu aj giganti ako Google (Mountain View), Yahoo (Sunnyvale), Mozilla Co. (Mountain View), Apple (Cuppertino), Hewlett-Packard (Palo Alto) či Facebook (Menlo Park).

Rušnejšie Los Angeles

Zhruba 600 km na juhovýchod od San Francisco naďabíte na Los Angeles (L.A.) – druhé najväčšie mesto USA. L.A. obývajú 4 milióny ľudí, ale v širšej aglomerácii oblasti Greater Los Angeles žije asi 18 miliónov obyvateľov. V samotnom “meste anjelov” (City of Angels) samozrejme nevynechajte prehliadku mekky filmového biznisu – presláveného Hollywoodu (“Tinseltown”) či famózne Beverly Hills (k jedným z nickov sa radí i “90210”), kde má trvalé bydlisko množstvo amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” zaiste nezostanú sklamaní v anaheimskom Disneylande.

Geniálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od Vašich časových možností a zvoleného ročného obdobia skúste uvidieť nádherné miestne národné parky. Nepochybne si vyberiete z mnohých pôsobivých “National Parks” – majestátny žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s gigantickými stromami rovnakého názvu, drsný a nehostinný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či scénický Joshua Tree N.P (s pútavým porastom Yucca palm zvaným i Joushua tree).

0