VLetenky

Kalifornia s Norwegian Air Shuttle od 366 EUR

San Francisco
Alcatraz – jeden zo symbolov San Francisco (foto: Dhilung Kirat @ dhilung.com /Flickr/CC BY 2.0)

Na jarný výlet do slnečnej americkej Kalifornie sa snaží svojou ponukou podnietiť spoločnosť Norwegian Air Shuttle (s odletom z budapeštianskeho leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do kalifornského Oaklandu v metropolitnej oblasti San Francisco sú v predaji za 3352 NOK (alebo v prepočte cca 366 EUR) pri odlete zo spomínanej Budapešti. Za podobnú sumu možno letieť do americkej Kalifornie i zo stovežatej Prahy či z juhopoľského Krakova. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v priebehu apríla 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kalifornie nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 15. apríla s návratom z amerického Oaklandu/San Francisco (OAK) dňa 25. apríla 2015.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Oakland/San Francisco za 3352 NOK (15.04.-25.04.2015)

Kalifornia zo Švédska za 258 EUR

Výrazne nižšie ceny leteniek (2362 NOK alebo cca 258 EUR) do Kalifornie, ako aj väčší výber termínov možno nájsť pri odlete zo Škandinávie, v konkrétnom prípade pri odlete zo švédskeho Štokholmu.

Príkladom rezervácie spiatočnej letenky do Kalifornie môže byť odlet zo Štokholmu-Arlanda (ARN) dňa 15. apríla s návratom z kalifornského Oaklandu/San Francisco (OAK) dňa 24. apríla 2015.

Rezervácia leteniek:
Štokholm – Oakland/San Francisco za 2362 NOK (15.04.-24.04.2015)

Letecký prískok do Švédska

Na štokholmské “low costové” letisko Skavsta doputujete z maďarskej Budapešti s leteckými spoločnosťami Ryanair a Wizz Air. Cestovateľom zo severnej partie Slovenska by mohli padnúť vhod letecké spojenia do rovnakého leteckého prístavu s ultra LCC Ryanair z južného Poľska – z Krakova alebo Wizz Air z Katovíc. Na štokholmskú Arlandu (ARN) prevádzkuje lety aj uvádzaná letecká spoločnosť Norwegian Air Shuttle z Budapešti, z Krakova a z Prahy.

Možnosti pozemnej low costovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký nízkonákladový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V Kalifornii (aj susednej Nevade) takto máte možnosť pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale i do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia aj na nočné spoje, takže týmto štýlom sa dá ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a zároveň aj čas, ktorý možno efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych pozoruhodností.

Kalifornia

Famózne L.A. – druhé najľudnatejšie sídlo USA, obývajú štyri milióny ľudí, avšak v metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije skoro 18 miliónov obyvateľov. Los Angeles Vás čaká v južnej partii Kalifornie, pričom od druhého najväčšieho mesta tohto impresívneho amerického štátu San Francisco ho delí zhruba 600 km severozápadným smerom (cestná vzdialenosť).

Pulzujúce Los Angeles a pokojnejšie San Francisco

V samotnom L.A. si nenechajte ujsť prehliadku mekky filmového biznisu – legendárneho Hollywoodu či nemenej slávneho Beverly Hills, kde má “trvalú adresu” mnoho amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si istotne prídu na svoje v anaheimskom Disneylande. Ak budete pokračovať na sever do Bay Area v okolí San Francisca, neobíďte zlovestný Alcatraz a fotogenický Golden Gate Bridge. V relatívne rozľahlej mestskej aglomerácii S.F. nájdete vo vcelku príjemnej oblasti San José “hlavné mesto” svetového IT priemyslu – vychytenú Silicon Valley.

Geniálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od časových možností a ročného obdobia nevynechajte neskutočné národné parky amerického západu. Nepochybne si vyberiete z mnohých pôsobivých “National Parks” – prekrásny žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s gigantickými stromami rovnomenného názvu, drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či dych berúci Joshua Tree N.P. (s jedinečný porastom Yucca palm alias Joushua tree).

0