VLetenky

Kalifornia s Norwegian Air Shuttle od 324 EUR

Yosemite National PArk
Panoráma kalifornského národného parku Yosemite National Park (foto: Frank Ravizza/Pixabay/CC0)

Na pohodový výlet do slnečnej americkej Kalifornie (v chladnejšom období) sa snaží svojou ponukou podnietiť letecká spoločnosť Norwegian Air Shuttle (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kalifornského veľkomesta Los Angeles sú v predaji za 324 EUR pri odlete zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas doby platnosti zimného letového poriadku (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie letenky do Kalifornie nech bude napr. byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 22. novembra s návratom z amerického Los Angeels (LAX) dňa 2. decembra 2017.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Los Angeles za 324 EUR (22.11.-02.12.2017)

Možnosti pozemnej nízkonákladovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký low costový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V Kalifornii (i susednej Nevade) takto máte príležitosť pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale aj do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia i na nočné spoje, takže týmto štýlom možno ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie v priebehu 1-2 nocí a zároveň aj čas, ktorý sa dá efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych pozoruhodností.

Kalifornia

Znamenité L.A. – druhé najľudnatejšie sídlo USA, obývajú štyri milióny ľudí, avšak v metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije takmer 18 miliónov obyvateľov. Los Angeles Vás očakáva v južnej časti Kalifornie, pričom od druhého najväčšieho mesta tohto pôsobivého amerického štátu San Francisco ho oddeľuje približne 600 km severozápadným smerom (cestná vzdialenosť).

Rušné Los Angeles a pokojnejšie San Francisco

V samotnom L.A. si nenechajte ujsť prehliadku mekky filmového biznisu – legendárneho Hollywoodu či nemenej slávneho Beverly Hills, kde má trvalé bydlisko množstvo amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si zaiste prídu na svoje v anaheimskom Disneylande. Pokiaľ budete pokračovať na sever do Bay Area v okolí San Francisca, nevynechajte obávaný Alcatraz a fotogenický Golden Gate Bridge. V pomerne rozľahlej mestskej aglomerácii S.F. nájdete v celkom príjemnej oblasti San José “hlavné mesto” svetového IT priemyslu – vychýrenú Silicon Valley.

Fenomenálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od časových možností a ročného obdobia neobíďte neuveriteľné národné parky amerického západu. Nepochybne si vyberiete z mnohých impresívnych “National Parks” – nádherný žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s obrovitými stromami toho istého názvu, drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či dych berúci Joshua Tree N.P. (s unikátnym porastom Yucca palm alias Joushua tree).

0