VLetenky

Kalifornia s Lufthansou od 370 EUR

Yosemite National Park
Yosemite National Park, akrobatické kúsky na vyhliadke Taft Point (foto: Jeff Pang/Flickr/CC BY 2.0)

Na výlet do slnečnej Kalifornie – aj na konci letných prázdnin – sa snaží nalákať letecká spoločnosť Lufthansa v spolupráci s partnermi zo Star Alliance (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kalifornského veľkomesta Los Angeles sú v predaji za 370 EUR pri odlete zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 27.04.-26.06. a 16.08.-30.09.2018, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 28. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice augusta do konca septembra 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie letenky do Kalifornie nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 22. augusta s návratom z amerického Los Angeles (LAX) dňa 5. septembra 2018.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Los Angeles za 370 EUR (22.08.-05.09.2018)

Nízkonákladová doprava (nielen) po Kalifornii

Americký low costový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V Kalifornii (i susednej Nevade) takto máte príležitosť pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale aj do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia i na nočné spoje, takže týmto štýlom možno ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie v priebehu 1-2 nocí a zároveň aj čas, ktorý sa dá efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych pozoruhodností.

BUD-LAX
Budapešť, Maďarsko – Los Angeles, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Kalifornia

Znamenité L.A. – druhé najľudnatejšie sídlo USA, obývajú štyri milióny ľudí, avšak v metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije takmer 18 miliónov obyvateľov. Los Angeles Vás očakáva v južnej časti Kalifornie, pričom od druhého najväčšieho mesta tohto pôsobivého amerického štátu San Francisco ho oddeľuje približne 600 km severozápadným smerom (cestná vzdialenosť).

Rušné Los Angeles a kľudnejšie San Francisco

V samotnom L.A. si nenechajte ujsť prehliadku mekky filmového biznisu – legendárneho Hollywoodu či nemenej slávneho Beverly Hills, kde má trvalé bydlisko množstvo amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si iste prídu na svoje v anaheimskom Disneylande. Pokiaľ budete pokračovať na sever do Bay Area v okolí San Francisca, nevynechajte obávaný Alcatraz a fotogenický Golden Gate Bridge. V pomerne rozľahlej mestskej aglomerácii S.F. nájdete v celkom príjemnej oblasti San José “hlavné mesto” svetového IT priemyslu – vychýrenú Silicon Valley.

Fenomenálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od časových možností a ročného obdobia neobíďte neuveriteľné národné parky amerického západu. Nepochybne si vyberiete z mnohých impresívnych “National Parks” – nádherný žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s obrovitými stromami toho istého názvu, drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či dych berúci Joshua Tree N.P. (s unikátnym porastom Yucca palm alias Joushua tree).

0