VLetenky

Kalifornia s KLM od 466 EUR

Lake
Grandiózne Lake Tahoe na hranici Kalifornie a Nevady (foto: Reno Tahoe Territory/Flickr/CC BY 2.0)

V rámci ponuky koncernu Air France-KLM (v spolupráci s partnerskými aerolinkami z leteckej aliancie Sky Team) máte možnosť zavítať (nielen) do pútavého San Francisco (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do kalifornského veľkomesta San Francisco sa predávajú za 466 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú cesty v čase 07.01.-22.03. a 01.04.-12.06.2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 11. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v období od polovice februára do začiatku júna 2016 (s výnimkou veľkonočného blackoutu).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kalifornie nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 25. mája s návratom z amerického mesta San Francisco (SFO) dňa 8. júna 2016.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – San Francisco za 466 EUR (25.05.-08.06.2016)
Viedeň – San Francisco za 477 EUR (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Viedeň – San Francisco za 488 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – San Francisco za 12983 CZK (rezervácia v ČJ)

San Francisco a Kalifornia

Grandiózne San Francisco

Príťažlivé San Francisco (druhé najľudnatejšie sídlo Kalifornie), položené v tzv. oblasti Bay Area, nesie svoj názov po sv. Františkovi z Asissi. V metropolitnej oblasti San Jose-San Francisco-Oakland nájdete približne 7,6 milióna obyvateľov. Určite si nenechajte ujsť obávaný Alcatraz a panoramatický most cez zátoku “Zlatá Brána” s názvom Golden Gate Bridge.

Legenda menom Silicon Valley

Vo skutku pozoruhodnom San José, označovanom ako “hlavné mesto” svetového IT priemyslu si v žiadnom prípade neodpustite návštevu fenomenálnej Silicon Valley. V tomto priestore má svoje sídla technologická špička planéty – sídlia tu aj giganti ako Google (Mountain View), Yahoo (Sunnyvale), Mozilla Co. (Mountain View), Apple (Cuppertino), Hewlett-Packard (Palo Alto) či Facebook (Menlo Park).

Rušnejšie Los Angeles

Zhruba 600 km juhovýchodne od San Francisco narazíte na Los Angeles (L.A.) – druhé najväčšie mesto USA. L.A. obývajú 4 milióny ľudí, ale v širšej aglomerácii oblasti Greater Los Angeles žije cca 18 miliónov obyvateľov. V samotnom “meste anjelov” (City of Angels) samozrejme nevynechajte “prehiadku” mekky filmového biznisu – legendárneho Hollywoodu (“Tinseltown”) či famózne Beverly Hills (k jedným z nickov patrí aj “90210”), kde má trvalé bydlicko množstvo amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” zaiste nezostanú sklamaní v anaheimskom Disneylande.

Geniálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od Vašich časových možností a zvoleného ročného obdobia skúste spoznať nádherné miestne národné parky. Nepochybne si vyberiete z mnohých pôsobivých “National Parks” – majestátny žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s gigantickými stromami rovnakého názvu, drsný a nehostinný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či scénický Joshua Tree N.P (s pozoruhodným porastom Yucca palm zvaným i Joushua tree).

Možnosti pozemnej low costovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký nízkonákladový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť i na západnom pobreží USA. V Kalifornii (aj v susednej Nevade) takto máte príležitosť pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale i do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia aj na nočné spoje, takže týmto štýlom sa dajú ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a zároveň i čas, ktorý možno efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych pozoruhodností.

0