VLetenky

Kalifornia s KLM od 330 EUR

San Francisco
Fotogenická horská panoráma národného parku Yosemite National Park (foto: 12019/Pixabay/CC0)

Na výlet do slnečnej Kalifornie zvádza ponuka koncernu Air France-KLM (v spolupráci s partnerskými aerolíniami) z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kalifornského veľkomesta San Francisco sú v predaji za 330 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 10. apríla do 21. júna 2018, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 5. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice apríla do konca mája 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kalifornie nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 25. apríla s návratom z amerického mesta San Francisco (SFO) dňa 9. mája 2018.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – San Francisco za 330 EUR (25.04.-09.05.2018)

VIE-SFO

San Francisco a Kalifornia

Grandiózne San Francisco

Pôvabné San Francisco (druhé najľudnatejšie sídlo Kalifornie), situované v tzv. oblasti Bay Area, nesie svoj názov po sv. Františkovi z Asissi. V metropolitnej oblasti San Jose-San Francisco-Oakland nájdete zhruba 7,6 milióna obyvateľov. Istotne si nenechajte ujsť obávaný Alcatraz a panoramatický most cez zátoku “Zlatá Brána” s názvom Golden Gate Bridge.

Legenda menom Silicon Valley

Vo skutku pozoruhodnom San José, označovanom ako “hlavné mesto” svetového IT priemyslu si v žiadnom prípade neodpustite návštevu geniálnej Silicon Valley. V tomto priestore má svoje sídla technologická špička zemegule – sídlia tu i giganti ako Google (Mountain View), Yahoo (Sunnyvale), Mozilla Co. (Mountain View), Apple (Cuppertino), Hewlett-Packard (Palo Alto) či Facebook (Menlo Park).

Rušnejšie Los Angeles

Približne 600 km na juhovýchod od San Francisco naďabíte na Los Angeles (L.A.) – druhé najväčšie mesto USA. L.A. obývajú 4 milióny ľudí, ale v širšej mestskej aglomerácii Greater Los Angeles žije cca 18 miliónov obyvateľov. V samotnom “meste anjelov” (City of Angels) samozrejme nevynechajte prehliadku mekky filmového biznisu – presláveného Hollywoodu (“Tinseltown”) či znamenité Beverly Hills (k jedným z nickov patrí aj “90210”), kde má trvalú adresu množstvo amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” zaiste neostanú sklamaní v anaheimskom Disneylande.

Fenomenálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od Vašich časových možností a zvoleného ročného obdobia skúste spoznať prekrásne miestne národné parky. Nepochybne si vyberiete z mnohých impresívnych “National Parks” – impozantný žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s obrovitými stromami rovnakého názvu, drsný a nehostinný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či scénický Joshua Tree N.P (s pozoruhodným porastom Yucca palm zvaným aj Joushua tree).

Možnosti pozemnej low costovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký nízkonákladový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V Kalifornii (i v susednej Nevade) takto máte šancu pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale aj do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia i na nočné spoje, takže týmto štýlom možno ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a zároveň aj čas, ktorý sa dá efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych špecialít.

0