VLetenky

Kalifornia s Finnair od 528 EUR

Emerald Bay
Lake Tahoe (Emerald Bay) na hranici Kalifornie a Nevady (foto: the_tahoe_guy/Flickr/CC BY 2.0)

Výpravu za národnými parkmi amerického západu (nielen počas babieho leta) máte možnosť podniknúť s Finnair v spolupráci s partnermi z leteckej Oneworld (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do kalifornského Los Angeles sa dajú kúpiť za 373 GBP (alebo v prepočte cca 528 EUR) pri odlete zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Tarifné podmienky určujú odlety v čase od 16. augusta 2015 do 26. júna 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 18. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v období od polovice septembra 2015 do polovice júna 2016 (viacmenej s výnimkou “zimných sviatkov”).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kalifornie môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 16. septembra s návratom z amerického Los Angeles (LAX) dňa 30. septembra 2015.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Los Angeles za 373 GBP (16.09.-30.09.2015)
Budapešť – Los Angeles za 557 EUR (Odkaz na rezerváciu v NJ)
Budapešť – Los Angeles za 559 EUR (Odkaz na rezerváciu v SJ)
Budapešť – Los Angeles za 14850 CZK (Odkaz na rezerváciu v ČJ)

Možnosti nízkonákladovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký low costový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť i na západnom pobreží USA. V Kalifornii (aj susednej Nevade) takto máte šancu pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale aj do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia i na nočné spoje, takže týmto štýlom možno ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a súčasne aj čas, ktorý sa dá efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych špecialít.

Kalifornia

Znamenité L.A. – druhé najľudnatejšie sídlo USA, obývajú štyri milióny ľudí, avšak v metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije takmer 18 miliónov obyvateľov. Los Angeles Vás očakáva v južnej časti Kalifornie, pričom od druhého najväčšieho mesta tohto impresívneho amerického štátu San Francisco ho oddeľuje približne 600 km severozápadným smerom (cestná vzdialenosť).

Rušné Los Angeles a kľudnejšie San Francisco

V samotnom L.A. si nenechajte ujsť prehliadku mekky filmového biznisu – legendárneho Hollywoodu či nemenej slávneho Beverly Hills, kde má “trvalú adresu” množstvo amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si určite prídu na svoje v anaheimskom Disneylande. Pokiaľ budete pokračovať na sever do Bay Area v okolí San Francisca, nevynechajte zlovestný Alcatraz a fotogenický Golden Gate Bridge. V pomerne rozľahlej mestskej aglomerácii S.F. nájdete v celkom pohodovej oblasti San José “hlavné mesto” svetového IT priemyslu – vychytenú Silicon Valley.

Fenomenálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od časových možností a ročného obdobia neobíďte neuveriteľné národné parky amerického západu. Nepochybne si vyberiete z mnohých impresívnych “National Parks” – nádherný žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s obrovitými stromami rovnakého názvu, drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či dych berúci Joshua Tree N.P. (s unikátnym porastom Yucca palm alias Joushua tree).

0