VLetenky

Kalifornia s Delta Air Lines od 464 EUR

San Francisco
Russian Hill – “7 Hills of San Francisco” (foto: Håkan Dahlström @ dahlstroms.com /Flickr/CC BY 2.0)

K výletu do slnečnej Kalifornie vábi ponuka spoločnosti Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými aerolíniami z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z viedenského letiska).

Spiatočné letenky do kalifornského veľkomesta San Francisco sa predávajú za 464 EUR pri odlete zo spomínanej Viedne. Tarifné podmienky určujú odlety v období od 6. januára do 22. marca 2015, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 6. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedeného času platnosti tarifu (t.j. v priebehu druhého kvartálu roku 2015).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kalifornie nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 4. februára s návratom z amerického San Francisco (SFO) dňa 11. februára 2015.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – San Francisco za 464 EUR (04.02.-11.02.2015)
Viedeň – San Francisco za 484 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – San Francisco za 484 EUR (rezervácia v NJ)

Kalifornia

Znamenité L.A. – druhé najľudnatejšie sídlo USA, obývajú štyri milióny ľudí, avšak v metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije takmer 18 miliónov obyvateľov. Los Angeles Vás očakáva v južnej časti Kalifornie, pričom od druhého najväčšieho mesta tohto pôsobivého amerického štátu San Francisco ho oddeľuje prbližne 600 km severozápadným smerom (cestná vzdialenosť).

Rušné Los Angeles a kľudnejšie San Francisco

V samotnom L.A. si nenechajte ujsť prehliadku mekky filmového biznisu – legendárneho Hollywoodu či nemenej slávneho Beverly Hills, kde má “trvalú adresu” množstvo amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si určite prídu na svoje v anaheimskom Disneylande. Pokiaľ budete pokračovať na sever do Bay Area v okolí San Francisca, nevynechajte hrozivý Alcatraz a fotogenický Golden Gate Bridge. V pomerne rozľahlej mestskej aglomerácii S.F. nájdete v neskutočne pohodovej oblasti San José “hlavné mesto” svetového IT priemyslu – vychýrenú Silicon Valley.

Fenomenálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od časových možností a ročného obdobia neobíďte neuveriteľné národné parky amerického západu. Nepochybne si vyberiete z mnohých impresívnych “National Parks” – nádherný žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s obrovitými stromami rovnomenného názvu, drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či obdivuhodný Joshua Tree N.P. (s unikátnym porastom Yucca palm alias Joushua tree).

Možnosti pozemnej nízkonákladovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký low costový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V Kalifornii (aj susednej Nevade) takto máte príležitosť pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale aj do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia i na nočné spoje, takže týmto štýlom možno ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a súčasne aj čas, ktorý sa dá efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych pozoruhodností.

0