VLetenky

Kalifornia s Delta Air Lines od 425 EUR

San Francisco
Kalifornia – Yosemite Valley s Half Dome (foto: Jon Sullivan, PD Photo/Wikimedia Commons/CC0)

Cestu na západ USA (aj na konci letných prázdnin) máte šancu zrealizovať vďaka ponuke spoločnosti Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými Air France-KLM z aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do San Francisco sa dajú kúpiť za 425 EUR pri odlete zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Do amerického veľkomesta Los Angeles doletíte za 430 EUR.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 12.06.-21.06., 20.08.2018.-31.03.2019, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca augusta 2018 do konca marca 2019 (vrátane “zimných sviatkov”).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kalifornie nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 22. augusta s návratom z amerického San Francisco (SFO) dňa 5. septembra 2018.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 22. augusta s návratom z amerického Los Angeles (LAX) dňa 4. septembra 2018.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – San Francisco za 425 EUR (22.08.-05.09.2018)
Viedeň – Los Angeles za 430 EUR (22.08.-04.09.2018)

VIE-LAX
Viedeň, Rakúsko – Los Angeles, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Nízkonákladová doprava (nielen) po Kalifornii

Lowcostoví autobusovía dopravca Megabus a Flixbus v rámci expanzie postupne rozšírili svoju sieť i na západnom pobreží USA. V Kalifornii (aj v susednej Nevade) takto máte príležitosť pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale i do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia aj na nočné spoje, takže týmto štýlom sa dajú ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie v priebehu 1-2 nocí a zároveň i čas, ktorý možno efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych pozoruhodností.

Kalifornia

Famózne L.A. – druhé najľudnatejšie sídlo USA, obývajú štyri milióny ľudí, avšak v metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije skoro 18 miliónov obyvateľov. Los Angeles Vás čaká v južnej partii Kalifornie, pričom od druhého najväčšieho mesta tohto impresívneho amerického štátu San Francisco ho delí zhruba 600 km severozápadným smerom (cestná vzdialenosť).

Pulzujúce Los Angeles a kľudnejšie San Francisco

V samotnom L.A. si nenechajte ujsť prehliadku mekky filmového biznisu – svetoznámeho Hollywoodu či nemenej slávneho Beverly Hills, kde má “trvalú adresu” mnoho amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si zaiste prídu na svoje v anaheimskom Disneylande. Ak budete pokračovať na sever do Bay Area v okolí San Francisca, neobíďte obávaný Alcatraz a fotogenický Golden Gate Bridge. V relatívne rozľahlej mestskej aglomerácii S.F. nájdete vo vcelku príjemnej oblasti San José “hlavné mesto” svetového IT priemyslu – vychytenú Silicon Valley.

Geniálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od časových možností a ročného obdobia neobíďte neuveriteľné národné parky amerického západu. Nepochybne si vyberiete z množstva pôsobivých “National Parks” – prekrásny žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s gigantickými stromami toho istého názvu, drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či dych berúci Joshua Tree N.P. (s jedinečným porastom Yucca palm alias Joushua tree).

0