VLetenky

Kalifornia s Delta Air Lines od 410 EUR

San Francisco
Malebná palmová alej v kalifornskom veľkomeste San Francisco (foto: Jeff Turner/Flickr/CC BY 2.0)

S ponukou spoločnosti Delta Air Lines (z leteckej aliancie Sky Team) v spolupráci s koncernom Air France KLM máte možnosť zavítať do slnečnej Kalifornie (s odletom z Budapešti a z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do San Francisco sa dajú kúpiť za 410 EUR s odletom z budapeštianskeho leteckého prístavu. V cene 443 EUR možno takisto letieť z viedenského letiska.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty do 22. júna 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 18. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete (v závislosti od zvoleného routingu) v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od polovice januára do polky mája 2016.

Príklady rezervácií:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 20. apríla s návratom zo San Francisco (SFO) dňa 4. mája 2016 (za 410 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 20. apríla s návratom z zo San Francisco (SFO) dňa 4. mája 2016 (za 443 EUR).

Rezervácia leteniek:
Budapešť – San Francisco za 410 EUR (20.04.-04.05.2016)
Budapešť – San Francisco za 428 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – San Francisco za 438 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – San Francisco za 11732 CZK (rezervácia v ČJ)

Viedeň – San Francisco za 443 EUR (20.04.-04.05.2016)
Viedeň – San Francisco za 456 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – San Francisco za 474 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – San Francisco za 12714 CZK (rezervácia v ČJ)

Kalifornia

Obdivuhodné San Francisco

Pôvabné San Francisco (druhé najľudnatejšie sídlo Kalifornie), situované v tzv. oblasti Bay Area, nesie svoje pomenovanie po sv. Františkovi z Asissi. V metropolitnej oblasti San Jose-San Francisco-Oakland nájdete zhruba 7,6 milióna obyvateľov. Istotne si nenechajte ujsť zlovestný Alcatraz a panoramatický most cez zátoku “Zlatá Brána” pod názvom Golden Gate Bridge.

Legenda menom Silicon Valley

Vo vskutku pozoruhodnom San José, pokladanom za “hlavné mesto” svetového IT priemyslu si v žiadnom prípade neodpustite návštevu geniálnej Silicon Valley. V tomto priestore má svoje sídla technologická špička zemegule – sídlia tu i giganti ako Google (Mountain View), Yahoo (Sunnyvale), Mozilla Co. (Mountain View), Apple (Cuppertino), Hewlett-Packard (Palo Alto) či Facebook (Menlo Park).

Rušnejšie Los Angeles

Približne 600 km na juhovýchod od San Francisco natrafíte na Los Angeles (L.A.) – druhé najväčšie mesto USA. L.A. obývajú 4 milióny ľudí, ale v širšej aglomerácii oblasti Greater Los Angeles žije asi 18 miliónov obyvateľov. V samotnom “meste anjelov” (City of Angels) samozrejme nevynechajte prehliadku mekky filmového biznisu – legendárneho Hollywoodu (“Tinseltown”) či znamenité Beverly Hills (k jedným z nickov sa zaraďujú i “90210”), kde má trvalé bydlisko mnoho amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” zaiste neostanú sklamaní v anaheimskom Disneylande.

Fenomenálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od Vašich časových možností a zvoleného ročného obdobia skúste vzhliadnuť prekrásne miestne národné parky. Nepochybne si vyberiete z množstva impresívnych “National Parks” – impozantný žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s obrovitými stromami rovnakého názvu, drsný a nehostinný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či scénický Joshua Tree N.P (s pútavým porastom Yucca palm nazývaným aj Joushua tree).

Možnosti pozemnej nízkonákladovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký low costový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V Kalifornii (i susednej Nevade) takto máte šancu pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale aj do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia i na nočné spoje, takže týmto štýlom možno ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a súčasne aj čas, ktorý sa dá efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych špecialít.

0