VLetenky

Kalifornia s Delta Air Lines od 409 EUR

San Francisco
San Francisco (Alamo Square) s viktoriánskymi “Painted Ladies” (foto: Kārlis Dambrāns/Flickr/CC BY 2.0)

S opäť aktuálnou ponukou spoločnosti Delta Air Lines (z leteckej aliancie Sky Team) v spolupráci s holdingom Air France KLM možno zamieriť do slnečnej Kalifornie (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do kalifornského veľkomesta San Francisco sú v predaji za 409 EUR s odletom zo spomíneného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú cesty do 22. júna 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 7. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v období od polovice januára do konca mája 2016.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 20. apríla s návratom zo San Francisco (SFO) dňa 4. mája 2016.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – San Francisco za 409 EUR (20.04.-04.05.2016)
Budapešť – San Francisco za 428 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – San Francisco za 438 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – San Francisco za 11756 CZK (rezervácia v ČJ)

Kalifornia

Grandiózne San Francisco

Príťažlivé San Francisco (druhé najľudnatejšie sídlo Kalifornie), situované v tzv. oblasti Bay Area, nesie svoj názov po sv. Františkovi z Asissi. V metropolitnej oblasti San Jose-San Francisco-Oakland nájdete približne 7,6 milióna obyvateľov. Určite si nenechajte ujsť obávaný Alcatraz a panoramatický most cez zátoku “Zlatá Brána” pod názvom Golden Gate Bridge.

Legenda menom Silicon Valley

Vo vskutku pozoruhodnom San José, považovanom za “hlavné mesto” svetového IT priemyslu si v žiadnom prípade neodpustite návštevu fenomenálnej Silicon Valley. V tomto priestore má svoje sídla technologická špička planéty – sídlia tu aj giganti ako Google (Mountain View), Yahoo (Sunnyvale), Mozilla Co. (Mountain View), Apple (Cuppertino), Hewlett-Packard (Palo Alto) či Facebook (Menlo Park).

Rušnejšie Los Angeles

Zhruba 600 km juhovýchodne od San Francisco naďabíte na Los Angeles (L.A.) – druhé najväčšie mesto USA. L.A. obývajú 4 milióny ľudí, ale v širšej aglomerácii oblasti Greater Los Angeles žije asi 18 miliónov obyvateľov. V samotnom “meste anjelov” (City of Angels) samozrejme nevynechajte prehliadku mekky filmového biznisu – presláveného Hollywoodu (“Tinseltown”) či famózne Beverly Hills (k jedným z nickov sa radí aj “90210”), kde má trvalé bydlisko množstvo amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” zaiste nezostanú sklamaní v anaheimskom Disneylande.

Geniálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od Vašich časových možností a zvoleného ročného obdobia skúste uvidieť nádherné miestne národné parky. Nepochybne si vyberiete z mnohých pôsobivých “National Parks” – majestátny žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s gigantickými stromami toho istého názvu, drsný a nehostinný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či scénický Joshua Tree N.P (s pútavým porastom Yucca palm zvaným i Joushua tree).

Možnosti pozemnej low costovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký nízkonákladový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť i na západnom pobreží USA. V Kalifornii (aj susednej Nevade) takto máte príležitosť pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale i do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia aj na nočné spoje, takže týmto štýlom sa dajú ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a zároveň i čas, ktorý možno efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych pozoruhodností.

0