VLetenky

Kalifornia s Delta Air Lines od 381 EUR

Yosemite National Park
Half Dome (2695 m) v Yosemite National Park (foto: HylgeriaK/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

So zaujímavým tarifom Delta Air Lines (z leteckej aliancie Sky Team) v spolupráci s partnerskými aerolinkami možno zavítať (aj na jarnú návštevu) do slnečnej Kalifornie (s odletom z Budapešti).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do (oblasti) San Francisco sú v predaji za 381 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Za rovnakú sumu možno letieť aj do (Greater) Los Angeles.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 11.11.-16.12.2015, 25.12.2015-20.03.2016 a 01.04.-14.05.2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 29. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) v rámci platnosti tarifu počas roku 2016 (t.j. v čase od polovice januára do polky mája 2016).

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 10. mája s návratom z Oakland/San Francisco (OAK) dňa 24. mája 2016.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 10. mája s návratom z Ontario/Los Angeles (ONT) dňa 24. mája 2016.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Oakland/San Francisco za 381 EUR (10.05.-24.05.2016)
Budapešť – Ontario/Los Angeles za 381 EUR (10.05.-24.05.2016)

Kalifornia

Grandiózne San Francisco

Príťažlivé San Francisco (druhé najľudnatejšie sídlo Kalifornie), položené v tzv. oblasti Bay Area, nesie svoj názov po sv. Františkovi z Asissi. V metropolitnej oblasti San Jose-San Francisco-Oakland nájdete približne 7,6 milióna obyvateľov. Určite si nenechajte ujsť obávaný Alcatraz a panoramatický most cez zátoku “Zlatá Brána” s názvom Golden Gate Bridge.

Legenda menom Silicon Valley

Vo skutku pozoruhodnom San José, považovanom ako “hlavné mesto” svetového IT priemyslu si v žiadnom prípade neodpustite návštevu fenomenálnej Silicon Valley. V tomto priestore má svoje sídla technologická špička planéty – sídlia tu aj giganti ako Google (Mountain View), Yahoo (Sunnyvale), Mozilla Co. (Mountain View), Apple (Cuppertino), Hewlett-Packard (Palo Alto) či Facebook (Menlo Park).

Rušnejšie Los Angeles

Zhruba 600 km juhovýchodne od San Francisco narazíte na Los Angeles (L.A.) – druhé najväčšie mesto USA. L.A. obývajú 4 milióny ľudí, ale v širšej aglomerácii oblasti Greater Los Angeles žije asi 18 miliónov obyvateľov. V samotnom “meste anjelov” (City of Angels) samozrejme nevynechajte prehliadku mekky filmového biznisu – svetoznámeho Hollywoodu (“Tinseltown”) či famózne Beverly Hills (k jedným z nickov sa radí aj “90210”), kde má trvalú adresu množstvo amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” zaiste nezostanú sklamaní v anaheimskom Disneylande.

Geniálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od Vašich časových možností a zvoleného ročného obdobia skúste uvidieť nádherné miestne národné parky. Nepochybne si vyberiete z mnohých pôsobivých “National Parks” – majestátny žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s gigantickými stromami toho istého názvu, drsný a nehostinný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či scénický Joshua Tree N.P (s lákavým porastom Yucca palm zvaným i Joushua tree).

Možnosti pozemnej low costovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký nízkonákladový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť i na západnom pobreží USA. V Kalifornii (aj susednej Nevade) takto máte príležitosť pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale i do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia aj na nočné spoje, takže týmto štýlom sa dajú ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a zároveň i čas, ktorý možno efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych pozoruhodností.

0