VLetenky

Kalifornia s British Airways od 497 EUR

Beverly Hills
Zázračný svet Beverly Hills v pútavej oblasti Rodeo Drive (foto: William Warby/Flickr/CC BY 2.0)

K návšteve slnečnej americkej Kalifornie zvádza zaujímavý tarif spoločnosti British Airways v spolupráci s partnerskými American Airlines z leteckej aliancie Oneworld (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do kalifornského veľkomesta Los Angeles máte príležitosť kúpiť za 497 EUR s odletom z Krakova a návratom do Budapešti. Tarifné podmienky stanovujú odlety v čase od 16. augusta do 17. decembra 2015, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 28. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu (a o niečo vyššiu) cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) v období od začiatku septembra do polky decembra 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kalifornie nech bude napr. odlet z Krakova (KRK) dňa 28. septembra s návratom z amerického Los Angeles (LAX) z Budapešti (BUD) dňa 12. októbra 2015.

Rezervácia leteniek:
Krakov – Los Angeles – Budapešť za 497 EUR (28.09.-12.10.2015)
Krakov – Los Angeles – Budapešť za 507 EUR (rezervácia v NJ)
Krakov – Los Angeles – Budapešť za 526 EUR (rezervácia v SJ)
Krakov – Los Angeles – Budapešť za 14200 CZK (rezervácia v ČJ)

Kalifornia

Znamenité L.A. – druhé najľudnatejšie sídlo USA, obývajú štyri milióny ľudí, avšak v metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije takmer 18 miliónov obyvateľov. Los Angeles Vás očakáva v južnej časti Kalifornie, pričom od druhého najväčšieho mesta tohto pôsobivého amerického štátu San Francisco ho oddeľuje približne 600 km severozápadným smerom (cestná vzdialenosť).

Rušné Los Angeles a kľudnejšie San Francisco

V samotnom L.A. si nenechajte ujsť prehliadku mekky filmového biznisu – legendárneho Hollywoodu či nemenej slávneho Beverly Hills, kde má “trvalú adresu” množstvo amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si určite prídu na svoje v anaheimskom Disneylande. pokiaľ budete pokračovať na sever do Bay Area v okolí San Francisca, nevynechajte hrozivý Alcatraz a fotogenický Golden Gate Bridge. V pomerne rozľahlej mestskej aglomerácii S.F. nájdete v neskutočne pohodovej oblasti San José “hlavné mesto” svetového IT priemyslu – vychýrenú Silicon Valley.

Fenomenálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od časových možností a ročného obdobia nevynechajte neskutočné národné parky amerického západu. Nepochybne si vyberiete z mnohých impresívnch “National Parks” – nádherný žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s obrovitými stromami toho istého názvu, drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či obdivuhodný Joshua Tree N.P. (s unikátnym porastom Yucca palm alias Joushua tree).

Možnosti pozemnej nízkonákladovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký low costový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť i na západnom pobreží USA. V Kalifornii (aj susednej Nevade) takto máte čancu pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale aj do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia i na nočné spoje, takže týmto štýlom možno ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a súčasne aj čas, ktorý sa dá efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych pozoruhodností.

0