VLetenky

Kalifornia s Austrian Airlines od 342 EUR

San Diego
Kúzelný svet amerického veľkomesta San Diego v slnečnej Kalifornii (foto: vxla/Flickr/CC BY 2.0)

Na cestu na americký západ (na začiatku letného obdobia) máte príležitosť vyraziť s leteckými spoločnosťami Austrian Airlines/United Airlines zo Star Alliance z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kalifornského veľkomesta San Diego kúpite za 342 EUR pri odlete zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v čase 08.06.-09.06.2017, návraty v období 09.06.-30.06.2017 a predaj do 9. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kalifornie nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 9. júna s návratom z amerického San Diego (SAN) dňa 20. júna 2017.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – San Diego za 342 EUR (09.06.-20.06.2017)
Viedeň – San Diego za 9147 CZK (rezervácia v ČJ)

Možnosti nízkonákladovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký lowcostový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V Kalifornii (i v susednej Nevade) takto máte šancu pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu obdržať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale i do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia aj na nočné spoje, takže týmto štýlom sa dajú ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie v priebehu 1-2 nocí a zároveň i čas, ktorý možno efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych pozoruhodností.

Kalifornia

Famózne L.A. – druhé najľudnatejšie sídlo USA, obývajú štyri milióny ľudí, avšak v metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije skoro 18 miliónov obyvateľov. Los Angeles Vás čaká v južnej partii Kalifornie, pričom od druhého najväčšieho mesta tohto pôsobivého amerického štátu San Francisco ho delí zhruba 600 km severozápadným smerom (cestná vzdialenosť).

Rušné Los Angeles a pokojnejšie San Francisco

V samotnom L.A. si nenechajte ujsť prehliadku mekky filmového biznisu – svetoznámeho Hollywoodu či nemenej slávneho Beverly Hills, kde má “trvalú adresu” mnoho amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si zaiste prídu na svoje v anaheimskom Disneylande. Ak budete pokračovať na sever do Bay Area v okolí San Francisca, neobíďte obávaný Alcatraz a fotogenický Golden Gate Bridge. V relatívne rozľahlej mestskej aglomerácii S.F. nájdete vo vcelku príjemnej oblasti San José “hlavné mesto” svetového IT priemyslu – vychýrenú Silicon Valley.

Geniálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od časových možností a ročného obdobia nevynechajte neskutočné národné parky amerického západu. Nepochybne si vyberiete z množstva pôsobivých “National Parks” – prekrásny žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s gigantickými stromami toho istého názvu, drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či dych berúci Joshua Tree N.P. (s jedinečným porastom Yucca palm alias Joushua tree).

0