VLetenky

Kalifornia s American Airlines od 486 EUR

Disney's California Adventure
Disney’s California Adventure (Hollywood Land) (foto: Carterhawk/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

K jesennému výletu do slnečnej Kalifornie zvádza tarif spoločnosti American Airlines v spolupráci s partnerskými British Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do amerického Los Angeles sú v predaji za 486 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Za podobnú sumu možno letieť aj do kalifornského veľkomesta San Francisco.

Tarifné podmienky určujú odlety v čase 26.10.-16.12.2015, 25.12.2015-17.03.2016 a 04.04.-22.04.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve na začiatku zimného letového poriadku.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kalifornie môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 31. októbra s návratom z amerického Los Angeles (LAX) dňa 7. novembra 2015.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Los Angeles za 486 EUR (31.10.-07.11.2015)
Viedeň – Los Angeles za 505 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Los Angeles za 508 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Los Angeles za 14064 CZK (rezervácia v SJ)

Kalifornia

Znamenité L.A. – druhé najľudnatejšie sídlo USA, obývajú štyri milióny ľudí, avšak v metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije takmer 18 miliónov obyvateľov. Los Angeles Vás očakáva v južnej časti Kalifornie, pričom od druhého najväčšieho mesta tohto pôsobivého amerického štátu San Francisco ho oddeľuje približne 600 km severozápadným smerom (cestná vzdialenosť).

Rušné Los Angeles a kľudnejšie San Francisco

V samotnom L.A. si nenechajte ujsť prehliadku mekky filmového biznisu – svetoznámeho Hollywoodu či nemenej slávneho Beverly Hills, kde má trvalé bydlisko množstvo amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si určite prídu na svoje v anaheimskom Disneylande. Pokiaľ budete pokračovať na sever do Bay Area v okolí San Francisca, nevynechajte zlovestný Alcatraz a fotogenický Golden Gate Bridge. V pomerne rozľahlej mestskej aglomerácii S.F. nájdete v neskutočne pohodovej oblasti San José “hlavné mesto” svetového IT priemyslu – vychýrenú Silicon Valley.

Fenomenálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od časových možností a ročného obdobia nevynechajte neskutočné národné parky amerického západu. Nepochybne si vyberiete z mnohých impresívnych “National Parks” – nádherný žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s gigantickými stromami rovnakého názvu, drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či obdivuhodný Joshua Tree N.P. (s unikátnym porastom Yucca palm alias Joushua tree).

Možnosti pozemnej nízkonákladovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký low costový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť i na západnom pobreží USA. V Kalifornii (aj susednej Nevade) takto máte príležitosť pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale aj do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia i na nočné spoje, takže týmto štýlom možno ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a súčasne aj čas, ktorý sa dá efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych pozoruhodností.

0