VLetenky

Kalifornia s Air France od 397 EUR

Kalifornia a Nevada
Grandiózne Lake Tahoe na hranici Kalifornie a Nevady (foto: Reno Tahoe Territory/Flickr/CC BY 2.0)

V rámci tarifu holdingu Air France-KLM (v spolupráci s partnerskými aerolíniami z leteckej aliancie Sky Team) možno zamieriť (nielen) do lákavého San Francisco (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do kalifornského veľkomesta San Francisco sú v predaji za 397 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety v období od 12. januára do 9. marca 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 25. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedenej doby platnosti tarifu (t.j. s odletmi v uvedenom čase počas prvého kvartálu roku 2016).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kalifornie nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 1. marca s návratom z amerického mesta San Francisco (SFO) dňa 15. marca 2016.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – San Francisco za 397 EUR (01.03.-15.03.2016)
Viedeň – San Francisco za 416 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – San Francisco za 421 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – San Francisco za 11299 CZK (rezervácia v ČJ)

San Francisco a Kalifornia

Obdivuhodné San Francisco

Pôvabné San Francisco (druhé najľudnatejšie sídlo Kalifornie), situované v tzv. oblasti Bay Area, nesie svoje pomenovanie po sv. Františkovi z Asissi. V metropolitnej oblasti San Jose-San Francisco-Oakland nájdete zhruba 7,6 milióna obyvateľov. Istotne si nenechajte ujsť zlovestný Alcatraz a panoramatický most cez zátoku “Zlatá Brána” pod názvom Golden Gate Bridge.

Legenda menom Silicon Valley

Vo skutku pozoruhodnom San José, označovanom ako “hlavné mesto” svetového IT priemyslu si v žiadnom prípade neodpustite návštevu geniálnej Silicon Valley. V tomto priestore má svoje sídla technologická špička zemegule – sídlia tu i giganti ako Google (Mountain View), Yahoo (Sunnyvale), Mozilla Co. (Mountain View), Apple (Cuppertino), Hewlett-Packard (Palo Alto) či Facebook (Menlo Park).

Rušnejšie Los Angeles

Približne 600 km na juhovýchod od San Francisco natrafíte na Los Angeles (L.A.) – druhé najväčšie mesto USA. L.A. obývajú 4 milióny ľudí, ale v širšej aglomerácii oblasti Greater Los Angeles žije asi 18 miliónov obyvateľov. V samotnom “meste anjelov” (City of Angels) samozrejme nevynechajte “obhliadku” mekky filmového biznisu – presláveného Hollywoodu (“Tinseltown”) či znamenité Beverly Hills (k jedným z nickov patrí i “90210”), kde má trvalé bydlicko mnoho amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” zaiste neostanú sklamaní v anaheimskom Disneylande.

Fenomenálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od Vašich časových možností a zvoleného ročného obdobia skúste vzhliadnuť prekrásne miestne národné parky. Nepochybne si vyberiete z množstva impresívnych “National Parks” – impozantný žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s obrovitými stromami rovnakého názvu, drsný a nehostinný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či scénický Joshua Tree N.P (s pútavým porastom Yucca palm nazývaným aj Joushua tree).

Možnosti pozemnej nízkonákladovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký low costový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V Kalifornii (i susednej Nevade) takto máte šancu pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale aj do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia i na nočné spoje, takže týmto štýlom možno ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a súčasne aj čas, ktorý sa dá efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych špecialít.

0