VLetenky

Kalifornia s Air Berlin od 388 EUR

Los Angeles
Pobrežné scenérie Pacifiku slnečnej americkej Kalifornie (foto: Frank Dittmann/Pixabay/CC0)

Na výpravu na americký západ (v chladnejšom čase) máte možnosť vyraziť so spoločnosťou Air Berlin z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kalifornského veľkomesta Los Angeles sa predávajú za 388 EUR pri odlete zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmieny predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 15. januára do 31. marca 2017, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 8. januára do 18:00.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od polovice januára do polovice marca 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kalifornie nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 27. februára s návratom z amerického Los Angeles (LAX) dňa 13. marca 2017.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Los Angeles za 388 EUR (27.02.-13.03.2017)
Viedeň – Los Angeles za 409 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)

Možnosti low costovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký nízknákladový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V Kalifornii (i v susednej Nevade) takto máte príležitosť pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu obdržať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale i do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia aj na nočné spoje, takže týmto štýlom sa dá ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie v priebehu 1-2 nocí a zároveň i čas, ktorý možno efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych pozoruhodností.

Kalifornia

Famózne L.A. – druhé najľudnatejšie sídlo USA, obývajú štyri milióny ľudí, avšak v metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije skoro 18 miliónov obyvateľov. Los Angeles Vás čaká v južnej partii Kalifornie, pričom od druhého najväčšieho mesta tohto pôsobivého amerického štátu San Francisco ho delí zhruba 600 km severozápadným smerom (cestná vzdialenosť).

Rušné Los Angeles a kľudnejšie San Francisco

V samotnom L.A. si nenechajte ujsť prehliadku mekky filmového biznisu – legendárneho Hollywoodu či nemenej slávneho Beverly Hills, kde má “trvalú adresu” mnoho amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si istotne prídu na svoje v anaheimskom Disneylande. Ak budete pokračovať na sever do Bay Area v okolí San Francisca, neobíďte obávaný Alcatraz a fotogenický Golden Gate Bridge. V relatívne rozľahlej mestskej aglomerácii S.F. nájdete vo vcelku príjmnej oblasti San José “hlavné mesto” svetového IT priemyslu – vychýrenú Silicon Valley.

Geniálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od časových možností a ročného obdobia nevynechajte neskutočné národné parky amerického západu. Nepochybne si vyberiete z množstva pôsobivých “National Parks” – prekrásny žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s gigantickými stromami toho istého názvu, drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či dych berúci Joshua Tree N.P. (s jedinečným porastom Yucca palm alias Joushua tree).

0