VLetenky

Kalábria s Wizz Air od 72 EUR

Tropea
Isola di Tropea alias Santa Maria dell’Isola (foto: Marcuscalabresus/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na leteckú cestu k moru by sa Vám mohla hodiť ponuka spoločnosti Wizz Air na návštevu najjužnejšieho regiónu Apeninského polostrova – elegantnej Kalábrie (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Kalábrie sa predávajú za 21980 HUF (alebo v prepočte cca 72 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 16180 HUF (asi 53 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu mája 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kalábrie nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 3. mája s návratom z Lamezia Terme (SUF) dňa 7. mája 2017.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Lamezia Terme za 21980 HUF bez WDC / 16180 HUF s WDC (03.05.-07.05.2017 / manuálne zadanie)

Kalábria

Skvelá Kalábria, famózna geograficko-politická oblasť na špičke talianskej “čižmy” alebo lepšie povedané Apeninského polostrova, skrýva prekrásne piesočnaté pláže a vskutku pútavé prírodné scenérie. Pôvabná Lamezia Terme Vás očakáva v centrálnej partii tohto príťažlivého regiónu, pri dramatickom západnom pobreží Talianska. K najvýznamnejším mestám celej oblasti patrí preslávené Reggio di Calabria, ktoré od Sicílie delí úzka Messinská úžina.

Za vzhliadnutie vo fantastickej Kalábrii istotne stoja miestne čarovné mestečká – Scilla (so zámkom Ruffo), kúzelná Tropea s pohodovou plážou, očarujúce Stilo s pozoruhodnou katedrálou a majestátnym zámkom, ako i romantická Scalea s neďalekým Praia di Mare a idylickým ostrovom Isola di Dino. Ak by sa Vám náhodou Kalábria nezdala dostatočne “výživná” na dlhšie cestovanie, skúste pokračovať v spoznávaní krás Talianska na fascinujúci susedný ostrov Sicília.

0