VLetenky

Kalábria s Wizz Air od 37 EUR

Tropea
Mestečko Tropea v podobe Isola di Tropea – Santa Maria dell’Isola (foto: a.poll_o/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na leteckú cestu k moru by Vám mohla padnúť vhod ponuka spoločnosti Wizz Air na návštevu najjužnejšieho regiónu Apeninského polostrova – šarmantnej Kalábrie (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Kalábrie sa dajú kúpiť za 11480 HUF (alebo v prepočte cca 37 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 7080 HUF (asi 23 EUR).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu mája 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kalábrie nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 7. mája s návratom z Lamezia Terme (SUF) dňa 10. mája 2017.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Lamezia Terme za 11480 HUF / 37 EUR bez WDC (07.05.-10.05.2017 / 7080 HUF s WDC)

Kalábria

Úžasná Kalábria, znamenitá geograficko-politická oblasť na špičke talianskej “čižmy” alebo lepšie povedané Apeninského polostrova, ukrýva nádherné piesočnaté pláže a vskutku lákavé prírodné scenérie. Príťažlivá Lamezia Terme Vás čaká v centrálnej časti tohto pôvabného regiónu, pri magickom západnom pobreží Talianska. K najdôležitejším mestám celej oblasti patrí vetoznáme Reggio di Calabria, ktoré od Sicílie oddeľuje úzka Messinská úžina.

Za vzhliadnutie vo fascinujúcej Kalábrii určite stoja miestne kúzelné mestečká – Scilla (so zámkom Ruffo), čarovná Tropea s príjemnou plážou, okúzľujúce Stilo s pozoruhodnou katedrálou a impozantným zámkom, ako aj romantická Scalea s neďalekým Praia di Mare a idylickým ostrovom Isola di Dino. Pokiaľ by sa Vám náhodou Kalábria nezdala dostatočne “výživná” na dlhšie cestovanie, skúste pokračovať v spoznávaní krás Talianska na fantastický susedný ostrov Sicília.

0