VLetenky

Kalábria s Ryanair od 32 EUR

Tropea
Santa Maria dell’Isola alias Isola di Tropea (foto: Guido Radig/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen na “predĺžený víkend” k moru by Vám mohla padnúť vhod ponuka Ryanair na návštevu najjužnejšieho regiónu Apeninského polostrova – šarmantnej Kalábrie (s odletom z Krakova).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Kalábrie sa predávajú za 139 PLN (alebo v prepočte cca 32 EUR) s odletom zo spomínaného krakovského letiska Jána Pavla II.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu (iba) s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve v čase od konca marca do konca apríla 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kalábrie nech poslúži odlet z Krakova (KRK) dňa 30. marca (štvrtok) s návratom z Lamezia Terme (SUF) dňa 2. apríla 2017 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Krakov – Lamezia Terme za 139 PLN (30.03.-02.04.2017)

Kalábria

Úžasná Kalábria, znamenitá geograficko-politická oblasť na špičke talianskej “čižmy” alebo lepšie povedané Apeninského polostrova, ukrýva nádherné piesočnaté pláže a vskutku lákavé prírodné scenérie. Príťažlivá Lamezia Terme Vás čaká v centrálnej časti tohto pôvabného regiónu, pri magickom západnom pobreží Talianska. K najdôležitejším mestám celej oblasti sa radí legendárne Reggio di Calabria, ktoré od Sicílie oddeľuje úzka Messinská úžina.

Za vzhliadnutie vo fascinujúcej Kalábrii určite stoja miestne kúzelné mestečká – Scilla (so zámkom Ruffo), čarovná Tropea s príjemnou plážou, okúzľujúce Stilo s pozoruhodnou katedrálou a impozantným zámkom, ako aj romantická Scalea s neďalekým Praia di Mare a idylickým ostrovom Isola di Dino. Pokiaľ by sa Vám náhodou Kalábria nezdala dostatočne “výživná” na dlhšie cestovanie, skúste pokračovať v spoznávaní krás Talianska na fantastický susedný ostrov Sicília.

0