VLetenky

Kalábria s Ryanair od 29 EUR

Tropea
Fotogenická lokalita Santa Maria dell’Isola alias Isola di Tropea (foto: linda71fer/Pixabay/CC0)

Nielen na “predĺžený” veľkonočný víkend k moru by sa Vám mohla hodiť ponuka Ryanair na prehliadku najjužnejšieho regiónu Apeninského polostrova – šarmantnej Kalábrie (s odletom z Krakova).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Kalábrie sú v predaji za 121 PLN (alebo v prepočte cca 29 EUR) s odletom zo spomínaného krakovského letiska Jána Pavla II.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od konca marca do polovice apríla 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kalábrie nech poslúži odlet z Krakova (KRK) dňa 29. marca (štvrtok) s návratom z Lamezia Terme (SUF) dňa 1. apríla 2018 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Krakov – Lamezia Terme za 121 PLN / 29 EUR (29.03.-01.04.2018 / štvrtok – nedeľa)

KRK-SUF
Krakov, Poľsko – Lamezia Terme, Taliansko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Kalábria

Skvelá Kalábria, famózna geograficko-politická oblasť na špičke talianskej “čižmy” alebo lepšie povedané Apeninského polostrova, skrýva prekrásne piesočnaté pláže a vskutku pútavé prírodné scenérie. Pôvabná Lamezia Terme Vás očakáva v centrálnej partii tohto príťažlivého regiónu, pri dramatickom západnom pobreží Talianska. K najvýznamnejším mestám celej oblasti patrí preslávené Reggio di Calabria, ktoré od Sicílie delí úzka Messinská úžina.

Za návštevu vo fantastickej Kalábrii istotne stoja miestne čarovné mestečká – Scilla (so zámkom Ruffo), kúzelná Tropea s pohodovou plážou, očarujúce Stilo s pozoruhodnou katedrálou a majestátnym zámkom, ako i romantická Scalea s neďalekým Praia di Mare a idylickým ostrovom Isola di Dino. Ak by sa Vám náhodou Kalábria nezdala dostatočne “výživná” na dlhšie cestovanie, skúste pokračovať v spoznávaní krás Talianska na fascinujúci susedný ostrov Sicília.

0