VLetenky

Kalábria s Alitaliou od 149 EUR

Scilla
Castello Ruffo v dramatickom meste Scilla (foto: Cirimbillo/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na návštevu grandióznej Kalábrie, najjužnejšieho regiónu Apeninského polostrova, možno vyraziť (aj v lete) pri využití ponuky spoločnosti Alitalia z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Kalábrie kúpite za 149 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky stanovujú odlety po 30. marci 2015, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 30. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä s odletmi v priebehu júna, septembra a októbra 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kalábrie môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 20. júna s návratom z talianskeho mesta Lamezia Terme (SUF) dňa 2. júla 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Lamezia Terme za 149 EUR (20.06.-02.07.2015)
Viedeň – Lamezia Terme za 158 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Lamezia Terme za 4326 CZK (rezervácia v ČJ)

Kalábria

Úžasná Kalábria, famózna geograficko-politická oblasť na špičke talianskej “čižmy” alebo lepšie povedané Apeninského polostrova, ukrýva nádherné piesočnaté pláže a veľmi pútavé prírodné scenérie. Príťažlivá Lamezia Terme Vás čaká v centrálnej partii tohto pôvabného regiónu, pri magickom západnom pobreží Talianska. K najdôležitejším mestám celej oblasti sa radí legendárne Reggio di Calabria, ktoré od Sicílie oddeľuje úzka Messinská úžina.

Za vzhliadnutie vo fascinujúcej Kalábrii určite stoja kúzelné mestečká Scilla so zámkom Ruffo, čarovná Tropea s pohodovou plážou, okúzľujúce Stilo s pozoruhodnou katedrálou a impozantným zámkom, ako aj romantická Scalea s neďalekým Praia di Mare a idylickým ostrovom Isola di Dino. Ak by sa Vám náhodou Kalábria nezdala dostatočne atraktívna na dlhšie cestovanie, skúste pokračovať v spoznávaní krás Talianska na fantastický susedný ostrov Sicília.

0