VLetenky

Kalábria a Rím s Ryanair za 74 EUR

Santa Maria dell'Isola
Magická Isola di Tropea alias Santa Maria dell’Isola (foto: Mex6oo/Marco Messina /Flickr/CC BY 2.0)

Pri ceste do najjužnejšieho regiónu Apeninského polostrova – znamenitej Kalábrie, majú nenároční cestovatelia takisto možnosť prehliadky “večného mesta” i Vatikánu (s odletom z Bratislavy).

Do Kalábrie sa možno dopraviť za 74 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska (BTS) cez Rím (CIA) pri nákupe dvoch samostatných spiatočných leteniek – z bratislavského leteckého prístavu do talianskej metropoly (za 54 EUR) a z Roma-Cimapino Airport do Crotone (za 20 EUR).

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas mája júna 2015.

Príklad cestovného itinerára:
20.06.2015 Bratislava (BTS) – Rím-Ciampino (CIA) za 27 EUR (1. letenka)
21.06.2015 Rím-Ciampino (CIA) – Crotone (CRV) za 10 EUR (2. letenka)
30.06.2015 Crotone (CRV) – Rím-Ciampino (CIA) za 10 EUR (2. letenka)
30.06.2015 Rím-Ciampino (CIA) – Bratislava (BTS) za 27 EUR (1. letenka)

Rezervácia leteniek:
Bratislava – Rím-Ciampino za 54 EUR (20.06.-30.06.2015)
Rím-Ciampino – Lamezia Terme za 20 EUR (21.06.-30.06.2015)

Kalábria

Úžasná Kalábria, famózna geograficko-politická oblasť na špičke talianskej “čižmy” alebo lepšie povedané Apeninského polostrova, ukrýva nádherné piesočnaté pláže a veľmi pútavé prírodné scenérie. V centrálnej partii tohto pôvabného regiónu, pri magickom západnom pobreží Talianska, nájdete príťažlivú Lamezia Terme. K najdôležitejším mestám celej oblasti sa radí svetoznáme Reggio di Calabria, ktoré od Sicílie oddeľuje úzka Messinská úžina.

Za vzhliadnutie vo fascinujúcej Kalábrii určite stoja nádherné mestečká Scilla so zámkom Ruffo, čarovná Tropea s pohodovou plážou, okúzľujúce Stilo s pozoruhodnou katedrálou a impozantným zámkom, ako i romantická Scalea s neďalekým Praia di Mare a idylickým ostrovom Isola di Dino. Ak by sa Vám náhodou Kalábria nezdala dostatočne lákavá na dlhšie cestovanie, skúste pokračovať v spoznávaní krás Talianska na fantastický susedný ostrov Sicília.

0