VLetenky

Kajmanské ostrovy s Delta Air Lines od 553 EUR

Grand Cayman
Zátoka Stingray City na severozápade ostrova Grand Cayman (foto: Fevi in Pictures/Flickr/CC BY 2.0)

Fanúšikovia netradičných itinerárov, ktorí si radi po ceste z A do B pozrú niečo navyše, majú šancu pri ceste na grandiózne karibské Kajmany zastaviť na chvíľu túlavé cestovateľské topánky i v Spojených štátoch či vo “večnom meste” zásluhou Delta Air Lines v spolupráci s partnermi (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky na Kajmanské ostrovy sa predávajú za 553 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Vávlava Havla. Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 16. augusta 2015 do 28. marca 2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 30. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom najmä (s odletmi) v priebehu januára 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Kajmanské ostrovy môže byť odlet zo stovežatej Prahy (PRG) dňa 16. januára s návratom z Grand Cayman (GCM) dňa 30. januára 2016.

Rezervácie letenky:
Praha – Grand Cayman za 553 EUR (16.01.-30.01.2016)

Kajmanské ostrovy

Príťažlivé Kajmany, britské zámorské územie v Karibskom mori, nájdete v súostroví Veľké Antily zhruba 400 km južne od Kuby a asi 500 km na západ (resp. severozápad) od Jamajky. Súostrovie vytvárajú tri hlavné ostrovy – pôvabný Grand Cayman a dva menšie ostrovčeky Little Cayman a Cayman Brac (pravidelnú leteckú dopravu medzi nimi zabezpečujú spoločnosti Cayman Airways a Island Air).

Od Španielska k Veľkej Británii

Región s najvyššou životnou úrovňou v Karibiku “objavil” pre Európu janovský moreplavec v službách španielskej koruny Krištof Kolumbus v roku 1503 počas svojej štvrtej a zároveň poslednej výpravy do Nového sveta. Neskôr sa tento nádherný kút sveta stal teritóriom Spojeného kráľovstva, na čom sa nič nezmenilo ani po získaní autonómie od “susednej” Jamajky (do roku 1962 spolu v Colony of Jamaica).

Grand Cayman

Excelentný George Town, administratívne centrum Kajmanov, Vás čaká v juhozápadnej časti ostrova Grand Cayman. V neveľkej vzdialenosti od mesta sa nachádza aj hlavná dopravná spojnica s okolitým svetom, medzinárodné letisko Owen Roberts Intl Airport (GCM). K miestnym pozoruhodnostiam sa radia očarujúce piesočnaté pláže – k najobľúbenejším z nich sa zaraďuje famózna Seven Mile Beach, situovaná niekoľko km severne od George Town (a orientovaná západným smerom).

Populárne cestovateľské ciele

Priezračná voda, farebný svet koralov a vraky mnohých potopených plavidiel poskytujú výborné podmienky pre vášnivých “odhaľovateľov” fantastických krás neskutočného podmorského sveta v oblasti Grand Cayman a Cayman Brac. Nenechajte si istotne ujsť pohodovú prehliadku lokality s príznačným názvom Hell (nejasný zdroj tohto pomenovania) s prapodivnými vápencovými formáciami, ktorú by v tomto čarokrásnom karibskom raji pravdepodobne nikto neočakával.

0