VLetenky

Kajmanské ostrovy s Delta Air Lines od 482 EUR

Seven Mile Beach
Seven Mile Beach na západe ostrova Grand Cayman (foto: James Willamor/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Priaznivci netypických itinerárov, ktorí si radi po ceste z A do B pozrú čosi navyše, majú príležitosť pri ceste na karibské Kajmany zastaviť na chvíľu túlavé cestovateľské topánky aj v Spojených štátoch vďaka Delta Air Lines v spolupráci s partnermi z aliancie Sky Team (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Kajmanské ostrovy (Grand Cayman) sú v predaji za 482 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Vávlava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 16. augusta do 14. júna, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 26. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä(s odletom) od polovice januára do konca mája a od polovice augusta do polovice októbra 2017.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Kajmanské ostrovy môže byť odlet zo stovežatej Prahy (PRG) dňa 20. apríla s návratom z Grand Cayman (GCM) dňa 2. mája 2017.

Rezervácie letenky:
Praha – Grand Cayman za 482 EUR (20.04.-02.05.2017)
Praha – Grand Cayman za 505 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)

Kajmanské ostrovy

Pôvabné Kajmany, britské zámorské územie v Karibskom mori, nájdete v súostroví Veľké Antily približne 400 km južne od Kuby a asi 500 km na západ (resp. severozápad) od Jamajky. Súostrovie tvoria tri hlavné ostrovy – príťažlivý Grand Cayman a dva menšie ostrovčeky Little Cayman a Cayman Brac (pravidelnú leteckú dopravu medzi nimi zaisťujú spoločnosti Cayman Airways a Island Air).

Od Španielska k Veľkej Británii

Región s najvyššou životnou úrovňou v Karibiku “objavil” pre Európu janovský moreplavec v službách španielskych panovníkov Krištof Kolumbus v roku 1503 počas svojej štvrtej (a poslednej) výpravy do Nového sveta. Neskôr sa tento prekrásny kút sveta stal teritóriom Spojeného kráľovstva, na čom sa nič nezmenilo ani po získaní autonómie od “susednej” Jamajky (do roku 1962 spolu v Colony of Jamaica).

Grand Cayman

Excelentný George Town, administratívne centrum Kajmanov, Vás očakáva v juhozápadnej partii ostrova Grand Cayman. V neveľkej vzdialenosti od mesta sa nachádza i hlavná dopravná spojnica s okolitým svetom, medzinárodné letisko Owen Roberts Intl Airport (GCM). K miestnym špecialitám sa zaraďujú okúzľujúce piesočnaté pláže – k najpopulárnejším z nich sa radí znamenitá Seven Mile Beach, položená niekoľko km severne od George Town (a orientovaná západným smerom).

Obľúbené cestovateľské ciele

Priezračná voda, farebný svet koralov a vraky mnohých potopených plavidiel poskytujú vynikajúce podmienky pre vášnivých “odhaľovateľov” fascinujúcich krás neuveriteľného podmorského sveta v oblasti Grand Cayman a Cayman Brac. Nenechajte si istotne ujsť príjemnú prehliadku lokality s príznačným názvom Hell (nejasný zdroj tohto pomenovania) s prapodivnými vápencovými formáciami, ktorú by v tomto nádhernom karibskom raji zrejme nikto neočakával.

0