VLetenky

Kajmanské ostrovy s Delta Air Lines od 480 EUR

Grand Cayman
Zátoka Stingray City na severozápade ostrova Grand Cayman (foto: KatieThebeau/Flickr/CC BY 2.0)

Priaznivci netypických itinerárov, ktorí radi po ceste z A do B vzhliadnu čosi naviac, majú možnosť pri ceste na fenomenálne karibské Kajmany zastaviť na chvíľu túlavé cestovateľské topánky aj v USA či v Taliansku vďaka Delta Air Lines v spolupráci s partnermi (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky na Kajmanské ostrovy sú v predaji za 480 EUR s odletom z talianskeho Milána. Tarifné podmienky určujú odlety v období od 14. augusta 2015 do 28. marca 2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 28. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletmi) v čase od septembra 2015 do marca 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Kajmanské ostrovy môže byť odlet z Milána (MIL) dňa 8. septembra s návratom z Grand Cayman (GCM) dňa 22. septembra 2015.

Rezervácie letenky:
Miláno – Grand Cayman za 480 EUR (08.09.-22.09.2015)

Letecký prískok do Milána

Low costové spojenie našich končín s Milánom zabezpečujú hlavne ultra LCC Ryanair a Wizz Air – z letísk v Bratislave, v Košiciach, v Budapešti, v Katoviciach, v Krakove a v Prahe. S Ryanair(om) na letisko Miláno-Bergamo docestujete z Bratislavy, z maďarskej Budapešti a z poľského Krakova, kým s konkurenčným Wizz Air z Košíc, z českej Prahy a zo sliezskych Katovíc.

Priamo na najväčší milánsky letecký prístav Milan-Malpensa Airport doputujete s Wizz Air z Budapešti. Vzhľadom na dostatočne silnú konkurenciu existujú zvyčajne najlepšie frekvencie leteckých spojení (aj najnižšie ceny leteniek) z maďarskej Budapešti (väčšinu dní v týždni dva spoje denne). Ďalšou existujúcou variantou môže byť nízkonákladovka Easy Jet z Prahy.

Kajmanské ostrovy

Pôvabné Kajmany, britské zámorské územie v Karibskom mori, nájdete v súostroví Veľké Antily približne 400 km na juh od Kuby a asi 500 km západne (resp. severozápadne) od Jamajky. Súostrovie tvoria tri hlavné ostrovy – príťažlivý Grand Cayman a dva menšie ostrovčeky Little Cayman a Cayman Brac (pravidelnú leteckú dopravu medzi nimi zaisťujú spoločnosti Cayman Airways a Island Air).

Od Španielska k Veľkej Británii

Región s najvyššou životnou úrovňou v Karibiku “objavil” pre Európu janovský moreplavec v službách španielskej koruny Krištof Kolumbus v roku 1503 počas svojej štvrtej a súčasne poslednej výpravy do Nového sveta. Neskôr sa tento prekrásny kút zemegule stal teritóriom Spojeného kráľovstva, na čom sa nič nezmenilo ani po získaní autonómie od Jamajky (do roku 1962 spolu v Colony of Jamaica).

Grand Cayman

Vynikajúci George Town, administratívne centrum Kajmanov, Vás očakáva v juhozápadnej partii ostrova Grand Cayman. V neveľkej vzdialenosti od mesta sa nachádza i hlavná dopravná spojnica s okolitým svetom, medzinárodné letisko Owen Roberts Intl Airport (GCM). K miestnym špecialitám sa zaraďujú okúzľujúce piesočnaté pláže – k najpopulárnejším z nich sa radí znamenitá Seven Mile Beach, položená niekoľko km na sever od George Town (a orientovaná západným smerom).

Obľúbené cestovateľské ciele

Priezračná voda, farebný svet koralov a vraky mnohých potopených plavidiel ponúkajú excelentné podmienky pre vášnivých fanúšikov fascinujúcich krás neuveriteľného podmorského sveta v oblasti Grand Cayman a Cayman Brac. Nenechajte si istotne ujsť príjemnú prehliadku lokality s príznačným názvom Hell (nejasný zdroj tohto pomenovania) s prapodivnými vápencovými formáciami, ktorú by v tomto nádhernom karibskom raji zrejme nikto neočakával.

0