VLetenky

Kajmanské ostrovy s Air Canada od 639 EUR

Grand Cayman
Seven Mile Beach na západe ostrova Grand Cayman (foto: James Willamor/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Priaznivci netypických itinerárov, ktorí si radi po ceste z A do B pozrú niečo naviac, majú príležitosť pri ceste na obdivuhodné karibské Kajmany zastaviť na chvíľu túlavé cestovateľské topánky aj v Kanade vďaka spoločnosti Air Canada v spolupráci s partnermi zo Star Alliance (s odletom z Krakova).

Spiatočné letenky na Kajmanské ostrovy (Grand Cayman) sú v predaji za 639 EUR s odletom zo spomínaného krakovského letiska Jána Pavla II.

Tarifné podmienky určujú odlety v období 01.11.-16.12.2015 a 25.12.2015-27.03.2016, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom predovšetkým na vrchole stredoeurópskej zimy (t.j. v priebehu januára/februára 2016).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Kajmanské ostrovy môže byť odlet z Krakova (KRK) dňa 26. januára s návratom z Grand Cayman (GCM) dňa 9. februára 2016.

Rezervácie letenky:
Krakov – Grand Cayman za 639 EUR (26.01.-09.02.2016)
Krakov – Grand Cayman za 671 EUR (rezervácia v NJ)
Krakov – Grand Cayman za 675 EUR (rezervácia v SJ)
Krakov – Grand Cayman za 18055 CZK (rezervácia v ČJ)

Kajmanské ostrovy

Pôvabné Kajmany, britské zámorské územie v Karibskom mori, nájdete v súostroví Veľké Antily približne 400 km na juh od Kuby a asi 500 km západne (resp. na severozápad) od Jamajky. Súostrovie tvoria tri hlavné ostrovy – príťažlivý Grand Cayman a dva menšie ostrovčeky Little Cayman a Cayman Brac (pravidelnú leteckú dopravu medzi nimi zaisťujú spoločnosti Cayman Airways a Island Air).

Od Španielska k Veľkej Británii

Región s najvyššou životnou úrovňou v Karibiku “objavil” janovský moreplavec v službách španielskej koruny Krištof Kolumbus roku 1503 počas svojej štvrtej a poslednej výpravy do Nového sveta. Neskôr sa tento prekrásny kút sveta stal teritóriom Spojeného kráľovstva, na čom sa nič nezmenilo ani po získaní nezávislosti od “susednej” Jamajky (do roku 1962 spolu v Colony of Jamaica).

Grand Cayman

Vynikajúci George Town, administratívne centrum Kajmanov, Vás očakáva v juhozápadnej partii ostrova Grand Cayman. V neveľkej vzdialenosti od mesta sa nachádza i hlavná dopravná spojnica s okolitým svetom, medzinárodné letisko Owen Roberts Intl Airport (GCM). K miestnym špecialitám sa zaraďujú okúzľujúce piesočnaté pláže – k najpopulárnejším z nich sa radí znamenitá Seven Mile Beach, položená niekoľko km na sever od George Town (a orientovaná západným smerom).

Obľúbené cestovateľské ciele

Priezračná voda, farebný svet koralov a vraky mnohých potopených plavidiel poskytujú excelentné podmienky pre vášnivých “odhaľovateľov” fascinujúcich krás neuveriteľného podmorského sveta v oblasti Grand Cayman a Cayman Brac. Nenechajte si istotne ujsť príjemnú prehliadku lokality s príznačným názvom Hell (nejasný zdroj tohto pomenovania) s prapodivnými vápencovými formáciami, ktorú by v tomto nádhernom karibskom raji zrejme nikto neočakával.

0