VLetenky

Kajmanské ostrovy s Air Canada od 610 EUR

Grand Cayman
Seven Mile Beach na západe ostrova Grand Cayman (foto: James Willamor/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Fanúšikovia netradičných itinerárov majú možnosť na cestu na grandiózne karibské Kajmany vyraziť so spoločnosťou Air Canada v spolupráci s partnermi zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na Kajmanské ostrovy (Grand Cayman) sa predávajú za 610 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 29.03.-30.06. a 29.08.-11.12.2016 (s ukončením ciest do 18.12.2016), min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 10. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) počas jesenných mesiacov roku 2016.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Kajmanské ostrovy môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 16. septembra s návratom z Grand Cayman (GCM) dňa 1. októbra 2016.

Rezervácie letenky:
Viedeň – Grand Cayman za 610 EUR (16.09.-01.10.2016)
Viedeň – Grand Cayman za 647 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Grand Cayman za 17316 CZK (rezervácia v ČJ)

Kajmanské ostrovy

Príťažlivé Kajmany, britské zámorské územie v Karibskom mori, nájdete v súostroví Veľké Antily zhruba 400 km južne od Kuby a asi 500 km na západ (resp. na severozápad) od Jamajky. Súostrovie vytvárajú tri hlavné ostrovy – pôvabný Grand Cayman a dva menšie ostrovčeky Little Cayman a Cayman Brac (pravidelnú leteckú dopravu medzi nimi zabezpečujú spoločnosti Cayman Airways a Island Air).

Od Španielska k Veľkej Británii

Región s najvyššou životnou úrovňou v Karibiku “objavil” janovský moreplavec v službách španielskej koruny Krištof Kolumbus roku 1503 v priebehu svojej štvrtej a poslednej výpravy do Nového sveta. Neskôr sa tento nádherný kút sveta stal teritóriom Spojeného kráľovstva, na čom sa nič nezmenilo ani po získaní nezávislosti od “susednej” Jamajky (do roku 1962 spolu v Colony of Jamaica).

Grand Cayman

Výborný George Town, administratívne centrum Kajmanov, Vás čaká v juhozápadnej časti ostrova Grand Cayman. V neveľkej vzdialenosti od mesta sa nachádza aj hlavná dopravná spojnica s okolitým svetom, medzinárodné letisko Owen Roberts Intl Airport (GCM). K miestnym pozoruhodnostiam sa radia očarujúce piesočnaté pláže – k najobľúbenejším z nich sa zaraďuje famózna Seven Mile Beach, situovaná niekoľko km na sever od George Town (a orientovaná západným smerom).

Populárne cestovateľské ciele

Priezračná voda, farebný svet koralov a vraky mnohých potopených plavidiel poskytujú excelentné podmienky pre vášnivých “odhaľovateľov” fantastických krás neskutočného podmorského sveta v oblasti Grand Cayman a Cayman Brac. Nenechajte si istotne ujsť pohodovú prehliadku lokality s príznačným názvom Hell (nejasný zdroj tohto pomenovania) s prapodivnými vápencovými formáciami, ktorú by v tomto prekrásnom karibskom raji pravdepodobne nikto neočakával.

0