VLetenky

Kajmanské ostrovy s Air Canada od 535 EUR

Grand Cayman
Ostrov Grand Cayman – vrak USS Kittiwake pri Seven Mile Beach (foto: KatieThebeau/Flickr/CC BY 2.0)

Fanúšikovia netradičných itinerárov, ktorí si radi po ceste z A do B pozrú i niečo navyše, majú príležitosť pri ceste na grandiózne karibské Kajmany zastaviť na chvíľu túlavé cestovateľské topánky aj v Kanade vďaka spoločnosti Air Canada v spolupráci s partnermi zo Star Alliance (s odletom z Krakova).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Kajmanské ostrovy (Grand Cayman) kúpite za 535 EUR s odletom zo spomínaného krakovského letiska Jána Pavla II.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 14.10.-19.12.2017, 25.12.2017-01.01.2018, 10.01.-28.03. a 03.04.-30.06.2018, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 17. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice januára do polovice júna 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Kajmanské ostrovy môže byť odlet z Krakova (KRK) dňa 17. januára s návratom z Grand Cayman (GCM) dňa 31. januára 2018.

Rezervácie letenky:
Krakov – Grand Cayman za 535 EUR (17.01.-31.01.2018)

Kajmanské ostrovy

Príťažlivé Kajmany, britské zámorské územie v Karibskom mori, nájdete v súostroví Veľké Antily zhruba 400 km na juh od Kuby a asi 500 km západne (resp. na severozápad) od Jamajky. Súostrovie vytvárajú tri hlavné ostrovy – pôvabný Grand Cayman a dva menšie ostrovčeky Little Cayman a Cayman Brac (pravidelnú leteckú dopravu medzi nimi zebzpečujú spoločnosti Cayman Airways a Island Air).

Od Španielska k Veľkej Británii

Región s najvyššou životnou úrovňou v Karibiku “objavil” janovský moreplavec v službách španielskych panovníkov Krištof Kolumbus roku 1503 počas svojej štvrtej a poslednej výpravy do Nového sveta. Neskôr sa tento nádherný kút sveta stal teritóriom Spojeného kráľovstva, na čom sa nič nezmenilo ani po získaní samostatnosti od “susednej” Jamajky (do roku 1962 spolu v Colony of Jamaica).

Grand Cayman

Výborný George Town, administratívne centrum Kajmanov, Vás čaká v juhozápadnej časti ostrova Grand Cayman. V neveľkej vzdialenosti od mesta sa nachádza aj hlavná dopravná spojnica s okolitým svetom, medzinárodné letisko Owen Roberts Intl Airport (GCM). K miestnym pozoruhodnostiam sa radia očarujúce piesočnaté pláže – k najobľúbenejším z nich patrí famózna Seven Mile Beach, situovaná niekoľko km na sever od George Town (a orientovaná západným smerom).

Populárne cestovateľské ciele

Priezračná voda, farebný svet koralov a vraky mnohých potopených plavidiel poskytujú excelentné podmienky pre vášnivých “objavovateľov” fantastických krás neskutočného podmorského sveta v oblasti Grand Cayman a Cayman Brac. Nenechajte si určite ujsť pohodovú prehliadku lokality s príznačným názvom Hell (nejasný zdroj tohto pomenovania) s prapodivnými vápencovými formáciami, ktorú by v tomto prekrásnom karibskom raji pravdepodobne nikto neočakával.

0